2012. DAVIDOVA VÝHRA. Střet Davida s Goliášem. Vítěz Prezidentského poháru Sparta plná hvězdných jmen proti skromné Kometě, která se dostala do čtvrtfinále play-off nejvyšší soutěže po pětadvaceti letech. Jenže podobně jako v Bibli, i tenkrát na extraligovém kolbišti srdnatý a bojovný outsider dokonale zaskočil namakaného obra. Parta bojovníků trenéra Zdeňka Venery v čele s Tomáši Divíškem a Svobodu nebo fenomenálním brankářem Jiřím Trvajem vyhrála první partii 4:3 a naznačila sílu. Poté Kometa dva duely prohrála a zdálo se, že šlo jen o planou naději.

Jenže Trvaj následně zavřel bránu, Brno dostalo v každém dalším klání už jen branku, nakonec vyhrálo 4:2 na zápasy a po jedenačtyřiceti letech postoupilo mezi čtyři nejlepší. „Chtěli jsme víc, myslím, že to byl hlavní rozdíl,“ vyznal se hrdina Trvaj.

V pátek ráno v Brně napadl sníh, brzy se však začal rozpouštět.
Brno pokryl sníh, v Adamově vyrazila úklidová četa do ulic ve tři ráno

2014. ČILIAKŮV DEBUT. Poprvé v play-off s Markem Čiliakem v bráně a opěts dobře poskládaným týmem kormidlovaným Vladimírem Kýhosem. Ve čtvrtfinále Brno narazilo na ambiciózní Plzeň.

Kometa podobně jako o dva roky dřív otočila sérii z nepříznivého stavu 1:2 na zápasy. Sledovaná bitva mezi dvěma týmy s vášnivými příznivci se rozhodla v šestém duelu v Brně, kdy bujaré oslavy spustil trefou v prodloužení Hynek Zohorna. „Byla to skvělá série bez zákeřných faulů, všichni jsme si ji užili. Nám se potvrdilo, že dotáhnout takovou sérii do vítězného konce není jednoduché,“ pravil Kýhos.

Souboj mezi Kometou a Vítkovicemi přinesl množství zajímavých momentů.
Recept Komety na postup: hlavní slabinu proměnila ve zbraň a našla jiskru

2015. ČAJÁNEK DO PENZE. O rok později usilovala Kometa ve čtvrtfinále o pomstu úřadujícím mistrům Zlínu za jasnou porážku 1:4 na zápasy ve finále předcházejícího play-off. Vyrovnanou sérii rozhodovalo sedmé utkání, v němž Brno znovu pod Kýhosovou taktovkou rozmetalo nepříjemného rivala jasně 5:0.

Do penze poslalo legendárního zlínského forvarda Petra Čajánka, jenž ještě v útrobách brněnské arény ohlásil konec kariéry. „Od začátku do konce jsme dominovali. Nedali jsme Zlínu šanci,“ radoval se brněnský útočník Antonín Honejsek.

2017. ZAČÁTEK DOMINANCE. Znovu pikantní souboj se Spartou a po rozpačité základní části byla Kometa v roli mírného outsidera. Nablýskaný brněnský tým s hvězdami Martinem Eratem, Markem Kvapilem nebo Martinem Zaťovičem ovšem právě v souboji s rivalem ukázal sílu. Zaskočenou Spartu Kometa rozcupovala 4:0 na zápasy a zahájila cestu k prvnímu titulu po pěti dekádách. „Je to pro Spartu kruté, ale kluci zaslouží velké poděkování, jak sérii zvládli,“ uvedl asistent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Manželé Petra a Michal Maškovi sledují nyní zápasy Komety jako ostatní příznivci pouze z domova.
Fandění při koronaviru: Když se Kometě nedaří, uklidním se na záchodě, popisuje

2018.DALŠÍ JÍZDA. Kouzlo nabušené skvadry kolem Erata nebo Leoše Čermáka fungovalo i v následujícím play-off. Jako první okusily sílu Komety ve čtvrtfinále Vítkovice. Brno nastartoval k vítězství 4:0 na zápasy v prvním klání slovenský forvard Marcel Haščák, jenž v 71. minutě vstřelil rozhodující branku na 3:2.

2019. ZKROCENÝ SMOLEŇÁK. Kometa po dvou mistrovských titulech působila vyčpěle, i proto si na ni věřil její čtvrtfinálový soupeř Hradec Králové se známým provokatérem Radkem Smoleňákem. Jenže Brno umlčelo jej i celý tým a vyhrálo jasně 4:0 na zápasy.