„Chtěli jsme ho vyzkoušet v nějakém utkání, a ulevit tak Karlovi. (Vejmelkovi, brankářská jednička – pozn. red.) Určitě s ním budeme počítat, ukázal, že může v extralize fungovat,“ uvedl Zábranského asistent Jan Zachrla.

Spoustu energie věnovalo vedení klubu v posledních týdnech rekonstrukci obrany. Zamýšlené opory Ondřej Němec s Ralfsem Freibergsem zůstali za očekáváním. Jejich pozice zaujali Petr Zámorský na hostování z Hradce Králové a talentovaný zadák z vlastních zásob Filip Král. Němec si tak hledá nové angažmá, zatímco Freibergs oproti původním předpokladům v Brně pokračuje. „Ralf zůstává minimálně do konce sezony,“ potvrdil pro klubový web Zábranský.

Zato Němec vyjednává o novém angažmá, na stole je pikantní přesun do pražské Sparty, s níž se Kometa utká na domácím ledě v pátek.

A vyloučené není ani to, že Němec přijede do DRFG Areny jako soupeř. „Ondra odvedl pro Kometu spoustu skvělé práce. Měl velký podíl na medailích. Považoval jsem i díky tomu za naprosto fér, aby znal můj názor už před koncem přestupního období. Další smlouvu mu Kometa nenabídne,“ podotkl majitel.

Premiéru v dresu Komety už má za sebou nejnovější akvizice do zadních řad, kanadský pořízek Rhett Holland, „Jde o urostlého obránce, což několikrát potvrdil i v Olomouci. Určitě půjde nahoru,“ přesvědčoval Zachrla.

Kometa má v hledáčku také svého bývalého obránce Petera Tršku, jenž se po mistrovské sezoně 2017 přesunul do Vítkovic. „Jednali jsme a uvidíme, jak vše dopadne. Do konce ledna je času dost,“ podotkl Zábranský.

Vedení klubu v posledních dnech značně improvizuje také v ofenzivě, kterou ovlivňuje marodka. Dlouhodobě mimo hru jsou Daniel Rákos, Vojtěch Střondala a především nejlepší střelec Peter Schneider. Ten od duelu ve Vítkovicích ze 30. prosince laboruje se žebrem. Proti Olomouci navíc v sestavě chyběl i zkušený útočník Vojtěch Němec, jemuž návrat do sestavy po víc než třech letech vyšel.

Schneiderovu roli částečně zastal Jakub Klepiš, jenž při absenci rakouského ostrostřelce v osmi zápasech zaznamenal osm bodů za čtyři góly a čtyři přihrávky. Navrch přidal rozhodující nájezd v Liberci, který se do statistik podle nových pravidel nepočítá.

Dlouhodobě ovšem Schneidera nahradí stěží. „Mám větší radost z nahrávek, radši přihraju, než vstřelím gól. Měl bych víc střílet, ale v mém věku už je těžké to změnit,“ přiznal šestatřicetiletý forvard.

V pátek se spoluhráči vyzve od šesti hodin večer Spartu, kterou minulé úterý pomohl porazit 4:3 po prodloužení dvěma brankami.