Přitom gólman Komety Dominik Furch potvrdil skvělou formu posledních dní a v bráně opět exceloval. Jeho spoluhráči ho však tentokrát vůbec nepodrželi. „Získaný bod je především Dominikova zásluha, zápas nám vychytal,“ přiznal brněnský kouč Patrik Martinec.

Jeho svěřenci od prvních minut jen těžko hledali tempo z posledních vydařených utkání, přesto šli do vedení.V ponechané výhodě trápiliv šesti hráčích na ledě unavenou litvínovskou pětku téměř minutu, než se přesnou střelou prosadil Kristián Pospíšil. Dlouho se však Brno z vedení neradovalo, o necelé čtyři minuty později vyrovnal domácí Jindřich Abdul.

Větší nasazení

I přes stupňující se tlak Litvínova vydržel remízový stav až do třetí třetiny. Na přesnou trefu domácího Patrika Zdráhala navíc našel odpověď Luboš Horký, a zápas tak dospěl až do prodloužení. „Po dobrém vstupu jsme se dostali do vedení. Věřili jsme, že dostaneme Litvínov pod psychický tlak, jenže jsme dostali gól v oslabení a od té doby byl soupeř lepší,“ pokračoval Martinec.

Zasloužený druhý bod si Litvínov vybojoval až v samostatných nájezdech, kdy skóroval hned dvakrát, Kometa recept na gólmana Mateje Tomka nenašla. „Chtěli jsme od hráčů větší nasazení, což kluci dokázali. Makali celý zápas a myslím si, že dva získané body jsou spravedlivé,“ zhodnotil domácí kouč Karel Mlejnek.

O nápravu se Kometa pokusí už zítra, kdy na svém ledě od pěti hodin odpoledne přivítá trápící se Mladou Boleslav, která prohrála šest utkání v řadě a v extraligové tabulce je na jedenácté příčce právě za brněnským týmem.

Litvínov - Kometa Brno 3:2sn
Branky a nahrávky:
19. Abdul (Estephan, Straka), 43. Zdráhal (Sukeľ, Š. Stránský), 65. rozhodující nájezd Hlava. – 15. Pospíšil (Holík, Ščotka), 53. Horký (Holík, Zbořil).
Rozhodčí: Pražák, Pilný - Svoboda, Hnát. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3905. Střely na branku: 46:26.
Litvínov: M. Tomek – Zile, Strejček, Freibergs, Wesley, Demel, Jaks, D. Zeman – Š. Stránský, Sukeľ, Zdráhal – Kudrna, Estephan, Abdul – Fronk, Straka, Hlava – Havelka, Jurčík, Zygmunt.
Kometa Brno: Furch – Kundrátek, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Ščotka, Hrbas, Němec – Horký, Holík, Ondráček – Šalé, Zbořil, Zaťovič – Pospíšil, Kollár, Flek – Koblížek, Strömberg, Vincour.