Předchozí
1 z 4
Další

Zdroj: CPA

DEFENZIVNÍ HRA. V prvních čtyřech zápasech sedmnáct, v následujících třech jediný gól obdrželi hokejisté brněnské Komety.

Právě v defenzivě, kterou má pod palcem hlavní trenér Modrý jakožto bývalý přední český obránce, je patrný největší pokrok brněnského celku.

Tytam jsou časy, kdy byl prostor před Furchem doširoka otevřenou dálnicí pro soupeře a Kometu trápily až nezvykle časté propady a přečíslení ostatních týmů.

Vše se změnilo v pátém duelu proti Českým Budějovicím (4:0), jimž Kometa dovolila vyslat pouhých a často ne příliš nebezpečných dvacet střel. Kladno (s Brnem prohrálo 1:4) následně ohrozilo bránu Komety jen sedmnáctkrát.

Poctivá defenzivní hra by se neobešla bez fantoma Dominika Furcha v bráně, který se opět zařadil mezi nejlepší gólmany v soutěži.

Zdroj: CPA

BOJOVNOST. Razantní rozdíl mezi Kometou z posledních zápasů a z úvodu sezony je patrný i v bojovnosti a obětavosti jednotlivých hráčů.

Důkaz? Třeba ve statistice Radegast index zohledňující právě bojovnost a důraz Kometa v úvodních čtyřech duelech vyjma zápasu s Litvínovem kolísala kolem pouhých deseti a míň bodů.

V prvním vyhraném duelu proti Budějovicím Radegast index Brna vyletěl na číslo čtyřicet a vysoko se držel i v dalších dvou zápasech, proti Kladnu naměřili statistici Kometě hodnotu 37 a proti Spartě (výhra Brna 2:0) 33 bodů. „Zápas v Praze bolel, ale venkovní duely takové jsou, musíme to dělat pořád. Pomáháme si navzájem, bojovnost všech kluků je vidět,“ ocenil kapitán Brňanů Martin Zaťovič.

Zápasy proti Kometě taky začínají její soupeře bolet a momentálně je brněnský celek nejvíc hitujícím v celé soutěži.

Zdroj: CPA

ZLEPŠENÁ OSLABENÍ. Zatímco v přesilových hrách se Kometa dál souží a s procentuální úspěšností jejich využití 6,25 % je v této statistice druhá nejhorší v soutěži, v počtu ubráněných oslabení se zvedá.

V prvních čtyřech duelech Brňané obdrželi sedm gólů v oslabeních, v posledních třech jediný.

Zdroj: CPA

NEČEKANÍ HRDINOVÉ. Steve Moses, Petr Holík a Adam Zbořil. Každý ze zamýšlených tahounů produktivity brněnského celku nasbíral dosud pouhé dva body.

Produktivitě tak vévodí s třemi góly a pěti body vedle dalšího osvědčeného jména Kristiána Pospíšila zadák Daniel Gazda (na snímku). Čtyři body nasbíral odepisovaný kapitán Zaťovič, původně spíš na defenzivnější práci zamýšlený forvard Lukáš Cingel nebo finský obránce Alex Lintuniemi.

Když se k nim přidají právě ještě zmiňovaná ofenzivní esa, mají se brněnští fanoušci na co těšit.