„Jsme rádi za výhru, zápas jsme měli v podstatě pod kontrolou. Jenom po tom, co jsme obdrželi jediný gól, to bylo na hraně, na čí stranu se duel překlopí. Pak jsme ale předvedli taktický a účelný hokej až do konce,“ vyzdvihl asistent brněnského trenéra Jan Zachrla.

Nepříznivé statistiky v Hradci Králové utnul také druhý nejlepší střelec brněnského týmu Peter Schneider. Soužící se rakouský kanonýr se prosadil poprvé po měsíci a hned dvakrát. V obou případech v přesilových hrách, kam jej opět trenéři zařadili.

Nejprve v devatenácté minutě navyšoval přesnou střelou vedení Komety na 2:0 a znovu se prosadil na konci třetí části, kdy uzavíral na 4:1. „Pro tým je samozřejmě dobře, že i Peter nabírá střeleckou formu po tom, co se mu nedařilo skórovat. Jde pro něj o vzpruhu,“ prohlásil Zachrla.

Další vyvedený večer má za sebou ofenzivní král brněnského celku Peter Mueller, jenž ve čtrnácté minutě otevřel skóre šťastným odrazem a na konci druhé části asistoval u trefy brněnského obránce Tomáše Bartejse na 3:1. Americký kanonýr se díky dvěma bodům osamostatnil na čele produktivity před třineckým Martinem Růžičkou. Celkově nasbíral už 62 bodů, čímž překonal extraligový rekord v počtu bodů cizinců. „Jsme rádi, že se Peter dostal do takové formy. Samozřejmě nejdůležitější je týmový výsledek, pokud se týmu daří, pak sledujeme i to, jak se mu daří v produktivitě,“ mínil Zachrla.

Brno i na východě Čech opět předvedlo pevnou defenzivu, která ho v posledních kolech zdobí. Domácí dokázali překonat brankáře Komety Lukáše Klimeše jen na konci první části, kdy v přesilovce snižoval na 1:2 Aleš Jergl. „Neměli jsme šťávu a pohyb. Kometa předvedla zodpovědný výkon, ale my jsme ji k němu pomohli,“ zlobil se asistent hradeckého trenéra David Kočí.

Kometa poprvé v ročníku vyhrála popáté v řadě a zůstává na osmé pozici tabulky. „Už do Hradce jsme díky těm výhrám jeli s klidnější hlavou a jsme rádi, že se nám podařilo vybojovat tři body,“ mínil kapitán brněnského celku Martin Zaťovič.

Další duel sehrají hokejisté Komety v úterý od šesti hodin večer doma proti Olomouci.

Hradec Králové - Kometa Brno 1:4
Třetiny: 1:2, 0:1, 0:1. Branky a nahrávky: 20. Jergl (Kelly Klíma, Graňák) – 14. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 19. Schneider (Zaťovič, F. Král), 40. Bartejs (Mueller), 57. Schneider (F. Král, P. Holík).
Rozhodčí: Pražák, Kika – Gerát, Hynek.
Vyloučení: 4:4.
Vyšší tresty: 0:0.