Brňanům stačilo na výsledkově přesvědčivou výhru vyslat na bránu hradeckého Jana Růžičky sedmnáct střel. „Chytalo se mi dobře, dostal jsem se do rychle do tempa. Nemělo by se ale stávat, aby na nás někdo vystřelil padesátkrát,“ přemítal hrdina večera Čiliak.

Kometa do zápasu vstoupila svižnou branku, o níž se ve třetí minutě postaral jeden z nejnepravděpodobnějších střelců Michal Gulaši, Jenže poté začalo hradecké inferno. Východočeši zavřeli Kometu v jejím obranném pásmu.

A na Čiliaka létala jedna střela za druhou. „Na druhou stranu jsme nedopustili žádné přečíslení. Máme postavený systém na tom, že jsou k ruce dva výborní gólmani. Musíme si ho ještě víc zažít, abychom byli nebezpečnější dopředu. Hradec vyhrál v minulé sezoně základní část, zatím nejsme připraveni hrát s ním nahoru dolů,“ přiznal trenér Komety Martin Pešout.

Házenkáři Maloměřic (v zeleném) odstartovali sezonu důležitou výhrou nad Hranicemi. Od té doby však vše prohráli.
Maloměřice měly ambice, jenže je drtí zranění. Je to složitá situace, říká Urban

Ve druhé části zasadili jeho svěřenci usazení v hlubokém zákopu soupeři rozhodující rány, když se ve 26. minutě prosadil kanonýr Komety Luboš Horký v přesilovce, asistenci si u gólu připsala i finská akvizice Tomi Sallinen. Ve 30. minutě následně dostal Brno do tříbrankového trháku šikovnou tečí Martin Zaťovič. „Kometa vyhrála zaslouženě. Hokej se hraje na góly, odvedli jsme skvělou práci, ale chyběly nám branky. Neprosadili bychom se snad ani, kdyby se hrálo do půlnoci,“ glosoval trápení Hradce v koncovce jeho trenér Tomáš Martinec.

Fotbalisty Líšně (v bílém) čeká v sobotu těžký zápas proti Karviné.
Mají dvě práce, přesto Líšeň vede ligu. Zaslouží si víc respektu, říká kouč

Ve třetí třetině si ještě statistiky vylepšil Horký, jenž se řítil sám na prázdnou bránu a těsně před zakončením jej fauloval vracející se hradecký obránce Jeremie Blaine. Rozhodčí připsal Kometě technický gól a Horký se se sedmi góly v šesti zápasech dostal do čela střelecké tabulky extraligy před Milana Gulaše s Tomášem Zohornou.

Kometa v neobyčejném zápase slavila přes drtivý tlak soupeře výhru 4:0 a v tabulce je desátá. „Na hře nic měnit nebudeme, jen musíme dávat góly. Kometa hrála s rukopisem někoho zeshora, nebyl trenéra. Vím, jak to v Kometě chodí,“ poukázal hradecký útočník Jakub Lev na údajný vliv majitele Komety Libora Zábranského na herní systém týmu, v němž nedávno působil.

Kometa navzdory výhře řeší i jednu velku nepříjemnost. Sanitka musela odvést obránce Marka Ďalogu, jenž se při souboji o kotouč nepříjemně srazili s Radovanem Pavlíkem o mantinel. Na marodce už přitom má elitního beka Tomáše Kundrátka.

Kometa Brno - Mountfield HK 4:0
Třetiny: 1:0, 2:0, 1:0.
Branky a nahrávky: 3. Gulaši (Flek, Ščotka), 26. Horký (Zaťovič, Holík), 30. Zaťovič (Ščotka, Sallinen), 54. Horký.
Rozhodčí: Pražák, Ondráček – Lučan, Kis.
Vyloučení: 5:7.
Vyšší tresty: 0:0.