„Jasné, že tabulku máme před očima, každý se na to dívá. Takový je hokej, musíme jít naplno ke každému zápasu a věřit, že se to prolomí v náš prospěch. Na zápas jsme se důkladně připravili, bojovali jsme všichni a měli jsme hodně šancí, ale nevyužili je,“ litoval brněnský obránce Marek Ďaloga.

Zkušený slovenský zadák se představil stejně jako další bronzový medailista z olympiády v Pekingu Michal Krištof poprvé po návratu z her na domácím ledě a hned se mu povedlo vstřelit vyrovnávací gól na 1:1. Ve 38. minutě v přesilovce střelou od modré odčaroval kouzlo finského gólmana Henriho Kiviaha, který předtím pochytal spoustu vyložených příležitostí Komety. „Radoval jsem se, že se nám povedlo vyrovnat, ale hned jsme dostali gól, to je takové na nic,“ narážel ofenzivně laděný obránce na trefu Radka Pilaře, kterou v předposlední minutě druhé části vrátil hostům vedení.

Kamil Brabenec byl hrajícím asistentem rezervy Komety.
Debut i konec Komety B? Nepadalo nám to, jsem vděčný za návrat, míní Brabenec

Další ránu Brňané schytali ve 46. minutě, kdy využil zaváhání Tomáše Vincoura v přesilovce Jordann Perret a svůj samostatný únik v oslabení zakončil úspěšnou kličkou do forhendu. Duel se povedl ještě zdramatizovat v předposlední minutě Petru Holíkovi, ale vyrovnání se brněnští fanoušci nedočkali.

Do prázdné brány se naopak prosadil jejich nepřítel číslo jedna Radek Smoleňák. „Každý na tom ledě dřel, bylo vidět, že to diváci ocenili, mrzí mě, že se nedočkali výhry. Musíme jít se vztyčenou hlavou dál a nenechat se zlomit těmi neúspěchy, ať už jsou to neproměněné šance, které si vytváříme. Musíme se vyvarovat chyb, jež děláme. Pracujeme na tom. Zatím pořád nějakou vyrobíme a nedotáhneme to do konce, jak máme,“ hloubal nad příčinami další porážky trenér Komety Jiří Kalous.

Jeho svěřence přeskočil v tabulce už i Litvínov a bodově se na ně dotáhla dvanáctá Olomouc, s níž Kometa sehraje v následujících osmi dnech dva duely. „Klíčové jsou, ale žádný zápas už není lehký. Musíme se na každý připravit stejně a jít na výhru,“ burcoval před závěrem základní části Ďaloga. To Hradec se díky výhře dostal znovu na první místo tabulky. „Naše předvedená hra nebyla dobrá, neměli jsme tempo a dostávali Kometu do šancí. Jsem rád za góly, ovšem musíme se poučit a příště předvést lepší výkon,“ pravil asistent hradeckého trenéra Ladislav Čihák.

Kometa Brno - Hradec Králové 2:4
Třetiny: 0:0, 1:2, 1:2.
Branky a nahrávky: 38. Ďaloga (Kollár), 59. P. Holík (P. Mueller, Zaťovič) – 36. Kelly Klíma (Ščerbak, McCormack), 39. R. Pilař (Kelly Klíma), 46. Perret, 60. Smoleňák.
Rozhodčí: Pešina, Šír – Brejcha, Votrubec.
Vyloučení: 3:6.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 39:32.
Diváci: 3500.
Kometa Brno: Čiliak – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, Tansey, Gulaši (A), Fajmon, L. Doudera – Vincour, Krištof, P. Mueller (A) – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – Kollár, A. Zbořil, T. Šoustal – Dočekal, Rákos, Šik.
Hradec Králové: Kiviaho – Nedomlel, Blain, R. Pilař, F. Pavlík (A), Jank, McCormack, Kalina – Smoleňák (C), Lev (A), Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Ščerbak, Lalancette, Kelly Klíma – Cingel, Orsava.