Pod Modrého vedením Brňané vybředli z mizérie a z patnácti extraligových duelů pod jeho taktovkou devět vyhráli a vyhoupli se na aktuální sedmou pozici tabulky. Dvaapadesátiletý bývalý elitní český obránce přišel do Komety v roli asistenta Martince loni těsně po Vánocích po konci v Českých Budějovicích, kde spolu s Martincem sezonu předtím vybojovali bronzové medaile v nejvyšší soutěži.

Legenda brněnské Komety Jaromír Meixner.
Meixner: Ať Kometa zlepší obranu, líbí se mně Vincour. Kde je ještě rezerva?

Kometa je pro bývalého obránce NHL, který v zámoří oblékal dres Los Angeles, New Jersey, Atlanty, Dallasu a Philadelphie, po Českých Budějovicích druhou štací v seniorském hokeji, kde plní roli hlavního trenéra. Jako kouč před návratem do rodných Českých Budějovíc působil v zámořských juniorských soutěžích. V Kometě je už čtvrtým hlavním trenérem za poslední dva roky. Jeho předchůdce a kolega Martinec rezignoval po úvodních třech kolech tohoto extraligového ročníku, která Brňanům vůbec nevyšla.

Jihomoravané se v aktuální reprezentační přestávce po pondělním a úterním volnu sešli znovu k tréninku ve středu. Chyběli u toho Jakub Flek a Lukáš Cingel, kteří si plní reprezentační povinnosti. Další duel odehraje Kometa v pátek 17. listopadu doma proti Kladnu.