„Z pozice jediného majitele a nejvýš postaveného manažera mám samozřejmě zodpovědnost za výsledky A-mužstva, ale pravdou je, že hodně věcí jsem delegoval na Jirku Kalouse, který si skládá realizační tým. Mým přáním bylo, aby v něm pokračoval Jirka Horáček a Jožo Kováčik, dva velcí komeťáci, kteří tomu mají co dát. Co se týče kondičního trenéra a trenéra brankářů, to už je vyloženě na Jirkovi,“ uvedl pro klubový web Zábranský.

Kalous si tak neurčí vlastní asistenty, ale bude pracovat s Horáčkem a Kováčikem, kteří sbírají trenérské zkušenosti. Třetí z dosavadních asistentů Jan Zachrla se přesouvá do nové role sportovního ředitele klubu a společně s Radkem Bělohlavem povede juniorku Komety. Jeho role v klubu roste. „Honza má obrovský potenciál. povýším ho,“ pravil už dříve Zábranský.

Nyní záleží na Kalousovi, zda obsadí místo kondičního trenéra, které zůstalo v uplynulé sezoně prázdné. Rozhodne také o trenérovi brankářů, jímž byl ve skončeném ročníku bývalý slovenský reprezentační brankář Pavol Rybár.

S klubem se už v tichosti podle všeho rozloučil asistent trenéra Kamil Pokorný, jenž skoro šest roků dohlížel v A mužstvu na obránce a komunikoval za realizační tým na tiskových konferencích, než byl na konci listopadu jako součást změn převelen na tribunu do role pozorujícího trenéra. S Kometou zažil dva mistrovské tituly.