RYCHLÍK DO PRVNÍ LAJNY. Ani Eduard Šalé, ani Jakub Flek. Uvolněné místo po Peteru Muellerovi v elitní formaci po boku Petra Holíka a Martina Zaťoviče zabral rychlík Luboš Horký.O čtyřiadvacetiletém forvardovi se hovoří jako o nevybroušeném drahokamu, v úvodním klání připomenul své schopnosti dvěma góly, jeden z nich byl vítězný. Že by ho konečně čekal průlomový ročník?

PRODUKTIVNÍ POSILY. Velkou bolístkou Komety v posledních sezonách byla přílišná závislost na elitní formaci. V otevíracím duelu na sebe pozornost strhla především druhá lajna tvořená předsezonními posilami ve složení Kim Strömberg, Radek Koblížek a Flek.

Finský centr dvěma zásahy v přesilových hrách ukončil střelecké trápení Komety, Flek se prosadil ve třetí třetině, vidět byl i Koblížek. „S klukama se mi hraje výborně, vždycky je to o tom, jak si se spoluhráči z lajny sednete. Nevidím velké rozdíly mezi českým a finským hokejem, záleží vždy na společné domluvě. Hrajeme spolu teprve třetí nebo čtvrtý zápas, ale přijde mi, že o sobě dobře víme, umíme odtušit, co ten druhý udělá v té které situaci. Věřím, že naše souhra ještě půjde nahoru,“ poznamenal reprezentační útočník Flek.

FANTOM HRDINOU.V prvním klání dostal v brankovišti Komety přednost Marek Čiliak před nerozchytaným Dominikem Furchem, jenž klub posílil před necelými dvěma týdny. A dvaatřicetiletý miláček brněnských fanoušků svůj tým v těžkých chvílích za nerozhodného stavu i při těsném vedení držel.

Nakonec si připsal třicet úspěšných zásahů a několikrát si užil zasloužených ovací brněnských tribun. „Podržel nás, patří mu velký dík a uznání,“ ocenil zkušeného parťáka Flek. Čiliak se tak v prvním klání rázně přihlásil do boje o post brankářské jedničky.

ÚSPĚŠNÉ PŘESILOVKY. Tři z šesti gólů zaznamenali hokejisté Komety v přesilových hrách. Brňané názorně ukázali, že si v této disciplíně dokážou poradit i bez Muellera. „Padesát procent využitých přesilovek je slušné číslo. Doufám, že nám to tak bude lepit dál,“ pravil Flek.

BOJ O FANOUŠKY. Atmosféru vytvořili brněnští fanoušci v úvodním klání tradičně výjimečnou, nezvyklá ovšem byla nízká návštěva. Celkem si na úvodní duel ročníku našlo cestu pouze 6163 diváků, což byl na domácí otevírací zápas sezony nejmenší počet od návratu Komety do extraligy. Především tribuna F byla prořídlá. Zdá se, že nastala doba, kdy si Brňané musí o zaplnění tribun říct svými výkony. Když zopakují ten proti Karlovým Varům, fanoušci se mohou vrátit.

Vstupy Komety do sezony
2018/2019: 15.9. 2018: Chomutov – Kometa Brno 2:4 
2019/2020: 13.9. 2019: Litvínov – Kometa Brno 2:1
2020/2021: 9.10. 2020: Kometa Brno – Plzeň 3:7
2021/2022: 8.9. 2021: Karlovy Vary – Kometa Brno 5:4
2022/2023: 15.9.2022: Kometa Brno – Karlovy Vary 6:1