Bylo úterý 23. října 2012 a v Brně končil pro mnoho lidí pracovní den dřív než obvykle. Spousta fanoušků Komety brala útokem vlaky i autostrádu na Prahu. Vidět Jágra byl tehdy fanouškovský Olymp, vždyť pořád válel v NHL a lidi se mohli utlouct, aby ho ještě spatřili na vlastní oči. Kdo mohl tušit, že bude hrát i o deset let později?

I proto legendární osmašedesátka domluvila pro zápas s Kometou kulisy v podobě největšího hokejového stánku u nás. Výsledek? Tehdejší divácký rekord extraligy. Šlágru kola přihlíželo 17 182 diváků, zhruba osm tisíc z nich byli fanoušci Komety. „Šlo o neskutečný zážitek. Už na D1 jsme potkávali auta, kde měli lidi připevněné šály a bylo poznat, kam mají namířeno. Čím víc jsme se blížili k aréně, tím víc bylo všude komeťáků. Připadal jsem si, jakoby Brno obsadilo O2 arenu. Byli jsme všichni hodně zvědaví na Jardu,“ vzpomíná fanoušek Komety Jakub Konečný.

Dlouho přitom nebylo jasné, jestli tehdy čtyřicetiletý hráč Dallasu Stars Jágr do utkání nastoupí. „Měl jsem problémy s kyčlí. Ale nebyl jsem na ledě šest dní a dvě třetiny se trápil,“ posteskl si po utkání Jágr.

Rytíři Kladno vs. Kometa Brno po první třetině 2:2. V předzápasovém programu Jaromír Jágr předčasně oslavil své padesáté narozeniny a držel z rukou své sestra Jitky zlatý dres s číslem 50 a stejně tak ak i od Josefa Řezníčka v barvách národní reprezentace
Kometě nepomohly ani minely gólmana. Jágrovi oslavu nezkazila

Navzdory soužením ale nejproduktivnější Evropan historie NHL zaznamenal v 53. minutě jeden ze dvou gólů Kladna, které houževnatě hrající Kometě podlehlo 2:4. „Myslím, že jsme se výborně připravili, dobře jsme bruslili a samozřejmě jsem rád, že jsem pomohl rozhodnout takový zápas,“ uvedl hrdina Komety Jakub Svoboda, který k výhře Brna přispěl dvěma trefami.

Tu první vstřelil už v úvodní minutě, čímž určil ráz zápasu. Kometa měla duel pevně v otěžích, neztratila jej ani po kontaktní brance Tomáše Kaberleho v polovině zápasu. Kladnu nebyla platná ani pomoc dalších hráčů z NHL Tomáše Plekance, Jiřího Tlustého a Marka Židlického. „Daleko líp si vychutnáš zápas, když vedeš 4:1, než když se utkáním musíš protrápit a dohrát ho na nějaké úrovni, aby to nebyl debakl. Brno nás od prvních minut přehrálo. Člověk si atmosféru moc neužije, když celý zápas prohrává. Ale byla skvělá, děkuju fanouškům, že se přišli podívat. Většinou to byli fandové Brna, na tom však nezáleží,“ komentoval Jágr.

Proti Kometě nastoupila slavná osmašedesátka v téže sezoně ještě na začátku prosince, kdy Kladno prohrálo v Brně 0:4. Od té doby si s Kometou Jágr zahrál šestkrát, třikrát jeho Rytíři prohráli a třikrát vyhráli. Zatím poslední souboj patřil v neděli při Jágrových oslavách Kladnu, které vyhrálo 6:4.