Ti všichni Brnu chyběli v úterý, kdy Kometa smolně prohrála s Libercem 1:4 přesto, že trefila pětkrát tyč, další pozitivní podle informací Deníku Rovnost přibývají. „Jsme rádi, že můžeme hrát, dokud to jde a vídáme se ve velkém počtu. Je to naše práce. Některé další kluby jsou na tom daleko hůř,“ pravil ještě po úterním zápase útočník Komety Radovan Pavlík.

Brno kromě koronaviru trápí i dlouhodobá zranění forvardů Andreje Kollára s Adamem Zbořilem, kapitán Martin Zaťovič zase kvůli tvrdému zákroku v nedělním klání v Hradci Králové schytal dvouzápasový disciplinární trest, kvůli němuž vynechá i páteční duel s Kladnem hraný v Chomutově od šesti hodin večer, pokud se vůbec odehraje. 

Brno tak v posledních dvou zápasech nastoupilo ve značně improvizované sestavě. Na výkonu mužstva se ale početná marodka nepodepsala. V neděli Kometa překvapila druhý tým tabulky Hradec Králové a vyhrála 3:2 po nájezdech, v úterý měla dlouho více ze hry proti Liberci a jen vinou neproměňování šancí prohrála 1:4. „Co se týče nás hráčů a trenérů, chceme i přes současnou situaci v ostatních klubech hrát a soutěž nepřerušovat,“ nabídl po úterním klání pohled brněnský trenér Jiří Kalous.

Jeho svěřenců se až dosud odkládání zápasů kvůli koronaviru dotklo minimálně. Zatím bylo odloženo jediné klání Komety. Domácí duel s Třincem přesunuli z 11. ledna na 16. února kvůli karanténě slezského celku. Jinak Brno patří mezi čtyři extraligové celky, které odehrály čtyřicet zápasů, zbytek má méně a třeba Karlovy Vary jsou o čtyři duely pozadu.

Takže i pokud nyní Kometa nastoupí do karantény, momentálně má nahráno. Každý odložený zápas ale může bolet, zvlášť když za tři týdny startuje olympijský hokejový turnaj, na němž se objeví i slovenská trojice z Komety Ďaloga, Krištof a Tomek. „Tím, že jsou teď v karanténě, tak snad jejich start na hrách ohrožený není. K nominaci jim blahopřeju, pro všechny hráče je to pocta a splněný sen,“ uvedl Kalous.

Naděje na nominaci naopak zhasla Peteru Muellerovi, jenž chybí v seznamu jmen americké reprezentace pro olympiádu. „Je to škoda, potvrzuje výbornou formu a že je skvělý kanonýr, ale Američani mají obrovský výběr hráčů, z nichž mohou vybírat,“ dodal Kalous.