Předchozí
1 z 4
Další

Roman Erat patřil mezi hlavní tváře brněnského celku.Roman Erat patřil mezi hlavní tváře brněnského celku.Zdroj: Deník/Lubomír Stehlík

Pořádnou sérii porážek Kometa zažila při premiérovém ročníku po návratu do nejvyšší soutěže v sezoně 2009/2010. Kvalitou spíše prvoligový celek zažil porodní bolesti v nejvyšší soutěži, když prohrál úvodních jedenáct zápasů.

Turbulentní období neskončilo ani poté, co se Kometa a její nadšení fanoušci dočkali 4. října na dvanáctý pokus výhry, když Brňané přehráli Liberec 7:2. Skromný brněnský klub hledal svou tvář i optimální složení realizačního týmu, v roli hlavního trenéra se postupně vystřídali Vladimír Kýhos a Pavel Pazourek, na konci listopadu 2009 přebral tým Vladimír Jeřábek a až on byl trefou do černého.

Společně se svým asistentem Ladislavem Lubinou přebírali brněnský tým s patnáctibodovou ztrátou na předposlední celek tabulky, ale postupně ho vytáhli senzačně na dvanáctou příčku. Následné play-out dokonce nováček soutěže vyhrál a sezonu zakončil na jedenáctém místě. A úspěšné trenérské duo Jeřábek s Lubinou v Kometě podepisovalo novou smlouvu na rok s opcí. „Udržet tyto trenéry pro nás byla priorita,“ komentoval tehdy sportovní ředitel klubu Jaroslav Medlík.

Nejdelší série proher: 11 zápasů
Konečné umístění v tabulce: 11.

Ladislav Lubina (na snímku vlevo) Kometu z krize nevyvedl.Ladislav Lubina (na snímku vlevo) Kometu z krize nevyvedl.Zdroj: Deník/Lubomír Stehlík

O rok později ale Jeřábek na roli hlavního trenéra klubu rezignoval. Skončit na střídačce brněnského klubu se rozhodl na přelomu let 2010 a 2011 po nevydařené sérii osmi zápasů, v nichž brněnský klub sedmkrát prohrál a vybojoval jen dva body za výhru na nájezdy ve Vítkovicích.

Klub při neúspěšné sérii na přelomu roku spadl ze druhé na sedmou pozici. „Viděl jsem po zápase s Plzní, že klukům už chybí hodně málo, aby začali vyhrávat. Třeba jim pomůže drobná změna, že už mě neuvidí,“ vysvětlil své rozhodnutí Jeřábek.

Jeho nástupcem se stal do té doby asistent Lubina. Ani on však s krizí týmu kolem kapitána Jiřího Dopity nebo hvězdného brněnského útočníka Petra Hubáčka nezamával. Brno vyhrálo jen čtyři z následujících patnácti partií, kleslo až na jedenáctou příčku a sezonu muselo dohrávat v play-out.

Nejdelší série proher: 6 zápasů
Konečné umístění v tabulce: 11. místo

Kometa v sezoně 2012/2013 klesla z druhé až na jedenáctou příčku.Kometa v sezoně 2012/2013 klesla z druhé až na jedenáctou příčku.Zdroj: Deník/Attila Racek

Po senzační jízdě až za stříbrnými medailemi na jaře roku 2012 se od Komety a jejího oblíbeného trenéra Zdeňka Venery čekaly velké věci i v následujícím ročníku 2012/2013.

A zvlášť poté, co týmu náramně vyšla první polovina základní části. Ještě po třicátém kole patřila Brňanům druhá pozice v tabulce. Po druhé reprezentační pauze před Vánocemi ale došlo ke kolapsu. Kometa od 19. prosince vyhrála jen šest z následujících čtyřiadvaceti duelů a propadla se až na jedenáctou pozici.

Po roční odmlce tak znovu přišla o luxusní pozici vypracovanou v úvodní polovině základní části a hrála jen play-out. „Cíl byl play off, hokej už je zkrátka takový. Za dvě sezony v Kometě jsem rozhodně vděčný," komentoval tehdy situaci Venera.

Nejdelší série proher: 8 zápasů
Konečná pozice v tabulce: 11.

Hokejisté Komety v sezoně 2019/2020 nakonec našli cestu ven z krize.Hokejisté Komety v sezoně 2019/2020 nakonec našli cestu ven z krize.Zdroj: Deník/Attila Racek

Po neúspěšném útoku na zlatý hattrick na jaře 2019 se Kometa ocitla na prahu přestavby. V jejím čele stál nový trenér Petr Fiala. Kometě přes velké změny patřila na konci října 2019 po výhře nad Litvínovem první příčka extraligové tabulky.

Výsledky ale neodpovídaly nepříliš přesvědčivému hernímu projevu. To se také ukázalo. Modrobílá skvadra vyhrála od konce října do Vánoc jen čtyři z patnácti duelů. Kýžený efekt dlouho neměla ani rezignace trenéra Petra Fialy 17. listopadu, kdy Kometa doma ostudně prohrála s Karlovými Vary 2:7. Na střídačce od té doby stál jako hlavní trenér majitel Libor Zábranský.

Po Vánocích Brňané do další výsledkové krize nezabředli a základní část zakončili na šesté pozici s tím, že si zajistili přímý postup do play-off. Tam už si Kometa nezahrála, protože sezona byla kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončena.

Nejdelší série proher: 6
Konečná pozice v tabulce: 6.