„Tato prohra se kouše těžce. Ve druhé třetině jsme měli hodně tyček a břeven. Klimson (náhradní brankář Komety Lukáš Klimeš – pozn. red.) si dělal srandu a počítal to s tím, že už to musí padnout. Pak jsme udělali chybu v obraně a už to jelo,“ hlásil zklamaný forvard Komety Radovan Pavlík.

Ten však paradoxně odehrál zřejmě svůj nejlepší zápas sezony. Jako jediný se dokázal prosadit, když zkraje druhé třetiny trefil odkrytou bránu po parádní přihrávce parťáka z útoku Tomáše Vincoura, jemuž následně vysekl poklonu.

„Vinnie to udělal parádně. Škoda, že jsem neproměnil další svou šanci, mohli jsme vést 2:0. Jsem naštvaný, že se mi zatím nedaří. Přišel jsem jako posila a čekaly se ode mě góly a body. Snad jsem to teď prolomil,“ kál se bývalý liberecký útočník Pavlík, jenž zaznamenal teprve druhou trefu sezony.

Michal Krištof je jedním ze třech hráčů Komety nominovaných na olympijské hry v Pekingu.
Komeťáci pojedou na olympiádu. Tři jsou v nominaci Slovenska

Jeho spoluhráči za úvodní dvě třetiny pětkrát zacinkali na brankovou konstrukci za gólmanem Petrem Kváčou. Dvakrát pozdravili tyč či břevno Petr Holík a Peter Mueller, jednou Otakar Šik. „Bylo to vyrovnané utkání, v němž jsme doplatili na neschopnost vstřelit branku. To byl rozhodující činitel. Ve třetí třetině pak soupeř potrestal naši chybu,“ řekl trenér Komety Jiří Kalous.

Hosté se vymanili ze soustavného tlaku domácích zhruba v polovině zápasu, načež ve 36. minutě srovnal Marek Zachar. Ve třetí třetině Bílí Tygři srovnali hru a otočili skóre. Zaváhání v obraně využil Birner, jenž z kruhu pálil do odkryté klece a otočil skóre. Hosté si následně ještě dvěma trefami do prázdné brány pojistili výhru.

Duel mezi Kometou a Libercem byl jediným v úterý odehraným duelem třiačtyřicátého kola extraligy ze šesti plánovaných. Zbytek zápasů museli odložit kvůli karanténám jednotlivých klubů.

Fotbalista Martins Toutou (v červeném) naskočil do zimní přípravy s líšeňským celkem.
Půl roku bez angažmá. Francouz Toutou přesto má nahradit oporu Líšně, gól už dal

I do kabiny Brna a Liberce se už vkradla nákaza, proto oba týmy nastoupily v kombinované sestavě. Na střídačce Komety kvůli tomu chyběl i majitel a trenér Libor Zábranský. „V karanténě jsou tři hráči,“ řekl Kalous, jemuž kvůli covidu chyběli Slováci nominovaní na olympiádu Michal Krištof, Marek Ďaloga a Matej Tomek.

Další duel má Kometa sehrát v pátek v Chomutově proti Kladnu.

Kometa Brno - Liberec 1:4
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:3.
Branky a nahrávky: 22. R. Pavlík (Vincour, Rákos) – 36. M. Zachar (Gríger), 49. Birner (Štibingr, Filippi), 59. M. Zachar (P. Jelínek), 60. Filippi (M. Ivan).
Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Šimánek.
Vyloučení: 0:3.