„Bohužel jsme k tomuto kroku museli sáhnout s ohledem na to, že jsme z možných sedmadvaceti bodů z posledních devíti zápasů získali jen tři. Nevidíme jinou možnost, než se pokusit dát mužstvu nový impuls. Hráči teď mají dva dny volno, a do tréninkové procesu, který pokračuje ve středu, chceme mít o novém hlavním trenérovi jasno,“ pravil pro klubový web majitel Komety Libor Zábranský, jehož společně s asistentem trenéra Jiřím Horáčkem tento týden čekají reprezentační povinnosti na švýcarských hokejových hrách.

Legendární fotbalista brněnské Zbrojovky Karel Jarůšek oslavil sedmdesáté narozeniny.
Jarůšek oslavil 70. Smál se u Člověče, nezlob se, strašilo ho broušení turbíny

Pešout se vrátil do Brna, s nímž v roce 2017 jako asistent trenéra slavil mistrovský titul, letos na jaře. Po nevydařeném úvodu sezony Brňané v říjnu zaznamenali sérii sedmi výher v řadě a katapultovali se na třetí místo tabulky. Po první reprezentační pauze v listopadu ale Kometa vyhrála pouze dva z deseti duelů a klesla na osmou příčku, na níž má aktuálně náskok pěti bodů na předposlední České Budějovice. 

Zatímco v Kometě Pešout v roli hlavního trenéra končí expresně, na své předchozí štaci v Karlových Varech vydržel pět sezon.