„Očekávali jsme těžký zápas, což se potvrdilo. V extralize není slabých týmů. Utkání bylo těžké, ale i takové tři body se počítají,“ oddechl si asistent brněnského trenéra Jiří Otoupalík.

Kromě žádosti o ruku v jednom z přerušení hry zaujala také situace ze třetí části, kdy hostující Róbert Lantoši v přesilovce srovnal na 2:2. Rozhodčí nejprve po zkoumání videa na popud videosudího branku uznali. Kometa si následně vzala trenérskou výzvu a rozhodčí nakonec gól kvůli hře vysokou holí jednoho z hráčů Mladé Boleslavi odvolali.

„Byl jsem u toho, viděl jsem vysokou hokejku, ale nevěděl jsem, jestli byla dostatečně vysoko, aby gól neplatil. Bylo to tak padesát na padesát. Jsem rád, že se to konečně přiklonilo na naší stranu,“ lebedil si brněnský útočník Jakub Flek.

Beznadějně poslední Mladá Boleslav se potýká nejen s mizernou formou, ale také koronavirem, kvůli němuž do Brna nepřijely tři opory. Na jihu Moravy ale měli hosté v první třetině navrch a po zásluze se dostali v šestnácté minutě do vedení po pohledné individuální akci amerického obránce Zacha Osburna.

Trápení Brna utnul až v přesilovce po polovině zápasu Lukáš Cingeľ, jenž srovnal. O necelé čtyři minuty později pak Flek naservíroval efektní přihrávku zpoza brány na volného Petra Holíka, který se prosadil ve třetím domácím duelu v řadě a otočil skóre.

V sobotu se zájemci mohou zúčastnit už 54. ročníku Běhu útěchovskými lesy.
Útěchov oživí běžečtí nadšenci, v sobotu se koná už 54. ročník tradičního závodu

„Souhlasím, že tentokrát výkon nebyl tak přesvědčivý. Start jsme neměli dobrý, ale pak nás nakopl přesilovkový gól,“ přemítal Flek. Brňané se ještě ve třetí třetině strachovali o výsledek, hostující Jan Stránský měl před sebou odkrytou bránu, ale minul. „Nemáme body, ale odfárali jsme to,“ řekl hostující kouč Pletka, jehož nadřízeným bude od úterý po odvolaném Jiřím Kalousovi Richard Král.

Extraligu čeká poslední kolo před první reprezentační pauzou. Kometa se představí v neděli od pěti hodin odpoledne na ledě osmých Českých Budějovic.

Kometa Brno - Mladá Boleslav 2:1
Třetiny: 0:1, 2:0, 0:0.
Branky a nahrávky: 33. Cingeľ (Moses, Ščotka), 36. Holík (Flek, Ďaloga) – 16. Osburn (F. Novotný).
Rozhodčí: Vrba, Květoň – Zíka, Rampír.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 26:20.
Diváci: 6254.
Kometa Brno: Furch – Ščotka (A), Lintuniemi, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Gazda, Kaňák – Pospíšil, Cingel, Moses – Zbořil, Marcinko (A), Kos – Zaťovič (C), Holík, Flek – Okál, Vincour, Kratochvíl.
Mladá Boleslav: Novotný – Pyrochta (A), Osburn, Jánošík (C), R. Jeřábek, Bernad, Pláněk, Štibingr – Dvořáček, Závora, Stránský – Skalický, Malát, Lantoši – Rohdin, Fořt, Šmerha – J. Půček, Kulda, Malínek.