„Nevzal jsem si osobně to, že jsem ve Zlíně nedohrál. Každý chce hrát a když ho trenér posadí, je tam zdravá nasr*nost. Nic osobního jsem ale od trenéra necítil, ani já na něj nebyl naštvaný. Byl to špatný výkon a nehrál jsem, teď jsem nastoupil. Smůly jsme si vybrali dost a tentokrát to byl dobrý zápas,“ uvedl brněnský útočník.

Ten čekal na svou první trefu patnáct zápasů, po včerejšku je má tři. „Podívejte se na statistiky, tuto sezonu střílím pořád, každý zápas jsem měl šanci na gól, ale nepadalo to tam,“ poznamenal Holík.

Kometa po hrůzostrašné neděli prožila opojné úterý, kdy se jí zdařilo, na co sáhla. Ráz duelu určila hned v úvodu, když ve čtvrté minutě vedla už 2:0 po trefách Marka Ďalogy a Holíka. V první části se prosadil ještě Michal Krištof. „Měli jsme výborný vstup do zápasu a podařilo se nám hned skórovat, což mělo vliv na psychiku. Musím tentokrát pochválit celý tým. Jsem rád, že utkání vyšlo jak Petru Holíkovi, tak Martinu Zaťovičovi,“ pravil kouč Kalous.

Ve druhé části jeho svěřenci ještě navýšili své vedení. Kromě čtyřbodového Holíka byl vidět také Martin Zaťovič, jenž zaznamenal v zápase tři body za asistence, dokonce čtyři body za asistence si připsal obránce Vladimír Roth. „Je třeba taky pochválit brankáře Lukáše Klimeše. I když výsledek vypadá jednoznačně, podržel nás. Vychytal několik dobrých šancí soupeře,“ zmínil Kalous.

Klimeš kryl šestadvacet střel hostů a jen jeden kotouč pustil za svá záda. Stalo se tak čtyři minuty před koncem, kdy mu nulu překazil útočník Mário Lunter. „Celý zápas jsme se snažili zapůsobit na hráče, abychom se do něj dokázali vrátit, ale nepovedlo se nám to,“ hlesl trenér středočeského celku Radim Rulík.

Kometa zůstává v tabulce na deváté pozici, další duel sehraje v pátek na ledě třetích Pardubic.