Předchozí
1 z 3
Další

Druhý zápas předkola mezi Kometou (v modrobílých dresech) a Mladou Boleslaví.Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

PLAY-OFF MÓD. Play-off je sice nová soutěž, jak z ní mantra hráčů i trenérů, ale Kometa v něm pokračuje v povedených výkonech z konce základní části, kdy přejela Spartu 5:2 nebo 3:1 Pardubice.

Za poslední měsíc Brno patří v počtu výher mezi čtyři nejlepší týmy extraligy a v play-off ukazuje, že ne náhodou.

Všechno do sebe zatím zapadá, fungují smrtící přesilovky, hráči až na výjimky dobře brání slot, tedy nebezpečné prostory, z nichž mohou padat góly.

Brňané se navíc s nečekanou lehkostí dostávají do velkých příležitostí. „Měli jsme tam opravdu krásné akce, škoda, že jsme jich nedokázali víc proměnit v góly,“ litoval po druhém klání kouč brněnského mužstva Martinec.

Samostatnou kapitolou jsou parádní výkony brankáře Furcha, který chytil reprezentační formu. Už v základní části ovládl statistiku procentuální úspěšnosti zásahů mezi brankáři a v play-off čísla ještě vyšponoval, po dvou duelech má úspěšnost zákroků 96,39 %. „Hlavně mě těší dvě výhry,“ přesvědčoval účastník světového šampionátu v roce 2016.

Druhý zápas předkola mezi Kometou (v modrobílých dresech) a Mladou Boleslaví.Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

MARNÁ PŘEVAHA. Aktuálně hraná série ukazuje, proč statistika střel občas neodráží dění na ledě. Mladá Boleslav sice Kometu v součtu obou duelů přestřílela jasně 83:50, na střely ze slotu měla ale třeba při druhé partii mírně navrch Kometa v poměru 20:18.

Právě v zakončení se projevuje neduh, který Mladou Boleslav trápil celou základní část. Se 116 brankami byla nejméně skórujícím týmem soutěže. Středočeskému celku chybí střelci, jaké má Kometa v Luboši Horkém nebo Jakubu Flekovi. „Měli jsme šance dostat druhý zápas do prodloužení, ale to se nám nepovedlo,“ smutnil trenér Mladé Boleslavi Jiří Kalous.

Středočechům k lepšímu výsledku nepomohlo ani větší množství přesilovek, než dostala Kometa. V úvodních dvou partiích hrála Mladá Boleslav devět početních převah a využila jedinou, Kometa proměnila tři ze sedmi přesilových her.

Druhý zápas předkola mezi Kometou (v modrobílých dresech) a Mladou Boleslaví.Druhý zápas předkola mezi Kometou (v modrobílých dresech) a Mladou Boleslaví.Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

KOMETA UŽ NENÍ IN. Fronty na lístky a čekání v chladu v noci jen proto, aby si lidi zajistili lístky na play-off Komety, jsou definitivně minulostí. Brňané si v úvodních dvou duelech série vytvořili negativní rekord v divácké návštěvnosti na play-off od návratu do extraligy v roce 2009.

Na druhý duel zavítalo do brněnské arény 6734 diváků, na první dokonce jen 6142. Loni na duely předkola proti Liberci přišlo do Brna lehce přes sedm tisíc fanoušků.