„Byl to šílený zápas a holomajzna, ale to se stane. Je to takové na houpačce. Potvrzuje se, že extraliga je hodně vyrovnaná. Když třeba poslední porazí prvního, nejde o žádné překvapení,“ nabídl pohled legendární brněnský obránce Jaromír Meixner.

Kometě se zatím nedaří najet na vítěznou vlnu. Dosud nevyhrála víc než dva zápasy v řadě, což se jí v první čtvrtině sezony stalo naposledy před šesti lety. I proto je nadále uvězněná až na deváté pozici extraligové tabulky. „Není důvod být zatím zklamaný, bude se to prostě zlepšovat. Jen mě zaráží, kde jsou ostatní, když se nepotká ve fazoně první formace,“ poznamenal Meixner.

Trojice Peter Mueller, Petr Holík a Martin Zaťovič s parťákem z první přesilovky Peterem Schneiderem vsítili jedenadvacet z šestatřiceti gólů Komety. Když se nedaří elitnímu kvartetu, málokdy ho někdo zastoupí.

To ukázal i úterní duel v Hradci Králové. Mueller a Schneider se sice postarali o jediné dvě branky Komety, přesto se první lajně vůbec nedařilo a Kometa nestíhala. Mueller se Zaťovičem zapsali tři záporné body do tabulky pravdy, Holík mínus dva. „Hradec vymazal první formaci. To se stane, že se nedaří, ale proč ji někdo nezastoupil? Za nás, když se nedařilo jednomu útoku, nahradil ho další,“ zmínil Meixner.

Vzhledem k nahuštěnému programu je navíc podpora dalších formací důležitá, přestože třeba Holík vysoké zápasové tempo oceňuje. „Je to naše práce a vůbec mi množství zápasů nevadí. Hrál bych klidně každý den,“ řekl centr elitního komanda. Brnu zároveň pro zranění dlouhodobě absentují centři Daniel Rákos a Vojtěch Střondala.

Brňané už se taky připravují na chvíli, kdy tým opustí trio hráčů se smlouvami v zámoří Libor Hájek, Filip Král a Jakub Zbořil. Včera proto klub oznámil návrat extraligového matadora Michala Barinky, jenž z Brna odešel loni po dvou sezonách. „Jde o reakci na to, že kvůli mistrovství světa juniorů nám může několik týdnů chybět Standa Svozil a že obránci hrající v NHL se mohou vrátit do zámoří,“ uvedl pro klubový web majitel a hlavní trenér Komety Libor Zábranský.

Ten se vrací na střídačku po čtyřzápasové absenci kvůli karanténě z důvodu hraničních testů na koronavirus. „Cítím se skvěle, neměl jsem žádné příznaky. Škoda, že jsem nemohl normálně fungovat,“ pronesl šéf klubu.

Své svěřence povede poprvé po návratu v pátek od šesti večer v domácí partii proti Olomouci.