Předchozí
1 z 7
Další

Lukáš Dostál si zachytal v devatenácti duelech tohoto ročníku.Lukáš Dostál si zachytal v devatenácti duelech tohoto ročníku.Zdroj: ČTK

LUKÁŠ DOSTÁL. V nejhorším týmu soutěže Anaheimu se mu nevyplnilo tajné přání a nestal se dvojkou za jasným brankářem číslo jedna Johnem Gibsonem. Přesto odchovanec Komety i díky výsledkům týmu a zranění druhého gólmana Anthonyho Stolarze dostal uspokojivý prostor, když si zachytal v devatenácti duelech.

Nejdelší sérii pěti zápasů v řadě odchytal v prosinci. Někdy musel spolknout debakly, jeho výsledné číslo procentuální úspěšnosti zásahů 90,1 % je solidní. „Musíte respektovat okolí. Moc si téhle ligy vážím. Jsem pořád mladý brankář. Snažím se zůstat skromný a každý den tvrdě makat, v tom je klíč,“ přesvědčoval dvaadvacetiletý brněnský rodák, jenž byl jinak hvězdou na farmě v AHL.

Sezonu si nejspíš podobně jako loni prodlouží na mistrovství světa, zachytat by si mohl i ve svém rodném Brně při Českých hrách.

Počet zápasů: 19
Počet výher: 4
Procentuální úspěšnost zásahů: 90,1 %
Průměr inkasovaných branek na zápas: 3,78

Libor Hájek bude chtít na tuto sezonu co nejrychleji zapomenout.Libor Hájek bude chtít na tuto sezonu co nejrychleji zapomenout.Zdroj: ČTK

LIBOR HÁJEK. Na tuto sezonu by nejraději zapomenul. Naposledy nastoupil odchovanec Komety Brno za New York Rangers 12. prosince, víc času strávil na farmě klubu v AHL v Hartfordu. U Jezdců figuruje pětadvacetiletý rodák ze Smrčku už pátou sezonu a nezdá se, že by v hierarchii klubu stoupal, spíš naopak. V NHL odehrál v tomto ročníku dokonce nejméně zápasů od svého nováčkovského ročníku 2018/2019. Je otázkou, kam se bude ubírat jeho budoucnost v nejprestižnější lize světa.

Zápasů: 16
Gólů: 1
Asistencí: 0
Bodů:1 

Martin Nečas (vlevo) zažil průlomovou sezonu.Martin Nečas (vlevo) zažil průlomovou sezonu.Zdroj: ČTK

MARTIN NEČAS. Za novou smlouvu se šikula původem ze Žďáru nad Sázavou odměnil svou životní sezonou, při níž ovládl bodování svého týmu v základní části, když nasbíral životních 71 bodů v 82 zápasech. Bodů zaznamenal dokonce o třicet víc než v předešlém ročníku, v němž se trápil. „Nikdy jsme nepochybovali o potenciálu, který v sobě Marty má. Teď ho jednoznačně potvrzuje, podává vynikající výkony," chválil ho i trenér Caroliny Rob Brind'Amour.

Dařilo se taky celé Carolině, která postoupila do play-off z druhého místa Východní konference. Ne vše je ale v případě Nečase zalité sluncem. Závěr základní části mu nevyšel. V posledních deseti zápasech zaznamenal čtyřiadvacetiletý forvard jen tři body za gól a dvě asistence a musí si dát pozor, aby v play-off nezahodil svou skvělou sezonu do koše.

Zápasů: 82
Gólů: 28
Asistencí: 43
Bodů: 71

Karel Vejmelka prožil další povedenou sezonu v Arizoně.Karel Vejmelka prožil další povedenou sezonu v Arizoně.Zdroj: ČTK

KAREL VEJMELKA. Obávaný syndrom druhé sezony ho nepostihl. Bývalý dlouholetý gólman Komety v Arizoně dokázal, že nečekaně povedená první sezon nebyla náhodná. V dresu Arizony znovu často ochránil svůj tým od debaklu, ale zase taky záhy přišel o reálnou šanci na postup do play-off, do kterého mají Kojoti v přestavbě daleko. Odchytal padesát zápasů se solidní procentuální úspěšností zásahů 90%. Před uzávěrkou přestupového trhu se spekulovalo o tom, zda jej neuleví jeden z týmů bojujících o play-off, což se nestalo.

Dá se tak očekávat, že znovu bude brankářskou jedničkou v dresu české reprezentace na mistrovství světa, které začne za necelý měsíc v Lotyšsku a Finsku. A co víc, týden před startem turnaje se dost možná ukáže v dresu národního týmu i brněnským fanouškům při Českých hrách.

Počet zápasů: 50
Počet výher: 18
Procentuální úspěšnost zásahů: 90 %
Průměr inkasovaných branek na zápas: 3,43

Pavel Zacha (vpravo) si vysloužil v Bostonu nový čtyřletý kontrakt.Pavel Zacha (vpravo) si vysloužil v Bostonu nový čtyřletý kontrakt.Zdroj: ČTK

PAVEL ZACHA. Šestadvacetiletý brněnský rodák se svezl s parádní sezonou Bostonu a s 57 nasbíranými body si na nové štaci vytvořil bodový rekord. Bylo vidět, že výměna z New Jersey do Bostonu mu pomohla a ožil. Zachovi šlo k duhu taky spojení s Davidem Pastrňákem, jemuž dělal část sezony centra.

U Medvědů zaujal natolik, že v lednu podepsal smlouvu na čtyři sezony, za níž si vydělá devatenáct milionů dolarů, v průměru přes čtyři a půl milionu dolarů ročně. „Chtěl bych všem poděkovat za tu šanci, že můžu hrát právě tady v Bostonu. Jsem moc vděčný za to, že jsem součástí tohoto klubu, a už když jsem přicházel, tak jsem věřil, že se ukážu v dobrém světle a budu tady moct hrát mnohem déle. Jsem vážně nadšený, že se to povedlo,“ radoval se Zacha.

Zápasů: 82
Gólů: 21
Asistencí: 36
Bodů: 57

Jakub Zbořil průlomový ročník v Bostonu neprožil.Jakub Zbořil průlomový ročník v Bostonu neprožil.Zdroj: ČTK

JAKUB ZBOŘIL. Zachův vrstevník a člen české enklávy v Bostonu si prožil takovou svou tradiční základní část, při níž spoustu zápasů proseděl na tribuně, ale občas se ukázal v A týmu. V uplynulé základní části dostal prostor ve dvaadvaceti duelech, v závěru se v sestavě objevoval, a tak má naději, že si poprvé v kariéře zahraje i play-off NHL. „Tvrdě jsem pracoval a snažil se dělat ty správné věci, abych byl připravený, až přijde další šance,“ vyslovil Zbořil větu, která je zatím jeho mantrou v zámořské kariéře.

Zápasů: 22
Gólů: 1
Asistencí: 3
Bodů: 4

Radim Zohorna přestoupil z Calgary do Toronta.Radim Zohorna přestoupil z Calgary do Toronta.Zdroj: ČTK

RADIM ZOHORNA. Vytáhlý dlouhán zažil po roce další přesun. Z Calgary, za které skoro nenastupoval, se na začátku března přesunul do Toronta, za které odehrál dva zápasy, v jednom z nich skóroval. Šance, že si v dresu Maple Leafs připíše první starty v play-off NHL, ovšem není vysoká.

Zápasů: 10
Gólů: 1
Asistencí: 0
Bodů: 1

Pozn. NHL okusili i Stanislav Svozil s Filipem Králem, odehráli ale minimum zápasů.