V 54. minutě nejprve v početní převaze pět na tři srovnal svou pátou trefou v sezoně brněnský kanonýr z obrany Daniel Gazda a v prodloužení v 64. minutě při přesilovce čtyři na tři svým prvním gólem sezony jiný zadák Jan Ščotka. „Všichni jsme měli tu neúspěšnost přesilovek v hlavách a věnovali jsme se tomu na trénincích. Tentokrát nám to tam napadalo, za což jsme rádi a doufáme, že to tak bude pokračovat dál,“ radoval se reprezentační obránce.

Po jeho gólu se nejvyšší návštěva v brněnské aréně v této sezoně 6708 diváků radovala z výhry už podruhé. Dvě minuty předtím totiž vstřelil gól v nařízeném trestném střílení Kristián Pospíšil. Rozhodčí ale po dlouhé poradě a po zhlédnutí videozáznamu gól neuznali kvůli tomu, že brance předcházel dotyk olomouckého brankáře Branislava Konráda s pukem.

„Pospec to řešil dobře, být tam já, tak si zlámu ruce, jak šel brankář brzo na led. Škoda, že se toho puku gólman nejspíš dotkl. Rozhodčí asi mají lepší záběry, takže vidí, jak to bylo,“ přemítal Ščotka.

Volejbalistky brněnských Šelem (v bílém) na úvod nové extraligové sezony doma padly s Prostějovem 2:3 na sety.
Dlouhé bitvy s krutým koncem. Šelmy i KP začaly nový ročník prohrou v tie-breaku

Tradičně urputná bitva mezi Kometou a Olomoucí přinesla několik zvratů. Na úvodní gól se čekalo až do 37. minuty, kdy sice Konrád zázračně hokejkou z brankové čáry vytáhl zakončení Marka Ďalogy, na následnou dorážku Adama Zbořila byl ale krátký.

„Neměli jsme ideální vstup do utkání. Olomouc byla nejprve mnohem důraznější. Museli jsme na kluky o přestávce trochu zvednout hlas,“ pravil asistent brněnského trenéra Jiří Otoupalík.

Vedení ale Kometě vydrželo jen dvě minuty, než se z ojedinělé akce hostí prosadil Lukáš Kucsera.

Ještě hůř bylo domácím, když ve 49. minutě otočil skóre ve prospěch Hanáků Michal Kunc.

Jenže Olomouc doplatila na svou nedisciplinovanost. Brnu nabídla přesilovku pět na tři, kterou proměnil Gazda a v prodloužení čtyři na tři, z níž inkasovala rozhodující gól. „Odehráli jsme výborný zápas. I když bereme jen bod, můžeme na tomto výkonu stavět. V pátek jsme sice porazili Plzeň, ale tentokrát jsme hráli líp,“ lebedil si trenér Olomouce Jan Tomajko.

Kometa díky výhře přeskočila hanáckého soupeře v tabulce a je devátá.

Současný realizační tým tak zatím pokračuje. „Na to, jestli tu zůstaneme, se zeptejte vedení. Pořád je to tak, že Jan Švaříček má na starosti brankáře, Jirka Horáček video a oslabení, Jarda Modrý obránce a já útočníky,“ pověděl Otoupalík.

Kometa Brno - Olomouc 3:2pp
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 – 1:0.
Branky a nahrávky: 37. Zbořil (Ďaloga, Kohout), 54. Gazda (Holík, Moses), 64. Ščotka (Flek) – 39. Kucsera (Anděl, Sirota), 49. Kunc (Anděl, Kucsera).
Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Axman, Blažek.
Vyloučení: 2:5.