Káňa rozhodl i předcházející vzájemný souboj s Kometou 19. ledna, kdy rovněž udeřil v prodloužení a Olomouc vyhrála 2:1. „Proti Brnu hraju rád. Chtěl jsem se ukázat i Jožkovi Kováčikovi (nový asistent trenéra a bývalý brněnský obránce – pozn. red.),“ smál se Káňa.
Olomouc nezastavily ani kolony na dálnici, kvůli nimž dorazila do brněnské arény až hodinu před startem duelu.

Kometa nedokázala navázat na předcházející povedené výkony. „Víc než bod jsme si nezasloužili. Až v závěrečné třetině jsme připomínali tým s dobrou sérii, který teď sbíral body. Nevím, zda hráči podlehli pocitu uspokojení. Nechci dehonestovat Olomouc, ale po zápasech s Vary, Libercem nebo Hradcem si možná kluci řekli, že se soupeř porazí sám. Musíme z hrušky honem dolů,“ hněval se asistent brněnského trenéra Jan Zachrla.

Fotbalisté Zbrojovky (v červeném) doma podlehli Plzni 0:1.
Strašák jménem covid opět obchází Zbrojovku, vyřadil Dreksu i Reitera

Kometu sice ve třinácté minutě dostal do vedení probuzený střelec Peter Schneider trefou v přesilové hře, jenže hosté ve druhé části skóre otočili. Káňa nejprv v početní převaze našel šikovnou přihrávkou před bránou Jana Knotka, jenž zavěsil, a těsně před koncem prostřední třetiny udeřil Rostislav Olesz.

Kometa si ve třetí části vytvořila drtivý tlak, z něhož vyrovnal Martin Zaťovič, jenže poslední slovo měl v prodloužení Káňa. „Přizpůsobili jsme se hře Olomouce. Byl to ubojovaný hokej, puk jsme plácali po mantinelech,“ přiznal Zaťovič.
Brno přes prohru zůstává na osmé příčce tabulky zajišťující začátek série předkola play-off na domácím ledě, deváté Karlovy Vary jsou ale jen o bod zpět. „Začínat doma je výhoda, i když se hraje bez diváků. Už kvůli tomu cestování. Je lepší hrát nejprv dvakrát na vlastním ledě,“ přemítal Zaťovič. Předposlední duel základní části čeká Kometu v pátek, kdy od šesti hodin večer hraje na ledě pražské Sparty.

Kometa Brno - Olomouc 2:3 pp
Třetiny: 1:0, 0:2, 1:0 – 0:1. Branky a nahrávky: 13. Schneider (Mueller, Zámorský), 49. Zaťovič (Mueller, P. Holík) – 28. J. Knotek (J. Káňa, Navrátil), 40. Olesz, 64. J. Káňa (Navrátil). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Brejcha, Axman.
Vyloučení: 2:1.