Koblížek se trefil poprvé od 30. prosince a po patnácti zápasech, Vincour premiérově od 7. října a po třiadvaceti duelech. „Vincek hraje výborně oslabení, dobře kryje střely, gól je odměna za to, že dělá správné věci. Koblih se pasuje do role střelce, ale člověk se v určité části své kariéry dostane do fáze, kdy nabízí charakter pro tým. Může mu přinést něco jiného a pak dá gól. Určitě se teď oba cítí dobře,“ přemítal asistent brněnského trenéra Jaroslav Modrý.

Olomouc bez řady opor v čele s nejproduktivnější dvojicí Jan Káňa a Lukáš Nahodil srazil laciný gól v přesilovce.

Žabiny ovládly znovu Český pohár.
Znovu královny. Žabiny obhájily Český pohár, přejely i Chomutov

V osmé minutě brankář Hanáků Branislav Konrád zazmatkoval za bránou a následně lovil puk ze sítě po lehkém nahození Jakuba Fleka od mantinelu. „Začali jsme lehkovážně, ale ten gól nás uklidnil,“ pravil Modrý.

Olomouc si i nadále vytvářela solidní příležitosti, ale ty využít nedokázala, protože bránu Komety znovu zavřel spolehlivý Dominik Furch, jenž vychytal už šestou nulu v sezoně, čtvrtou za poslední měsíc. Brno pojistilo výhru ve druhé části, kdy přišla chvíle zapomenutých těžkých vah.

Ve 25. minutě se prosadil krátce po skončení přesilovky Koblížek ranou od modré čáry, čímž utnul nečekaně dlouhý půst. Hráč s reprezentačními zkušenostmi nasázel v úvodních osmnácti zápasech sedm gólů, za dalších třicet jen tři.

Postupně se propadl do čtvrté formace a jeho průměrný čas na ledě se pohybuje kolem deseti minut na zápas. „Na přesilovku se tentokrát dostal za to, že v utkání udělal plno dobrých věcí,“ chválil Modrý.

Fotbalisté Vyškova (červené dresy) porazili v posledním zimním přípravném utkání Slovan Rosice 2:0.
V generálce Rosice podlehly Vyškovu. Teď se chystají na Baník

Ještě déle čekal na gól Vincour, který ve 34. minutě propálil vše před sebou při rychlém protiútoku. „Nezáleží na tom, jestli jsem dal gól já, moc to pro mě neznamená. Jsem hlavně rád, že jsem pomohl týmu a že plním, co se ode mě očekává. Při střele jsem mířil úplně jinam, než kam jsme pak puk poslal,“ smál se Vincour.

Zápas okořenila taky vítězná bitka obránce Komety Radka Kučeříka, jenž se olomouckému zadákovi Janu Švrčkovi pomstil za předchozí zákrok na brněnského forvarda Andreje Kollára. „Postavil se za svého spoluhráče, tady vidíte, co je to bojovat za tým,“ ocenil Kučeříka Modrý.

Kometa se dvě kola před koncem základní části v tabulce bodově dotáhla na sedmou Olomouc, s níž má lepší vzájemnou bilanci.

Kometa Brno - Olomouc 3:0
Třetiny: 1:0, 2:0, 0:0.
Branky a nahrávky: 8. Flek (Vincour), 25. Koblížek (Holík, Strömberg), 34. Vincour (Ščotka). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Axman, Lederer.
Vyloučení: 5:6.
Vyšší tresty: 1:1.