„Tři body jsme na tácku odevzdali soupeři. Měli jsme ho pod kontrolou a potom jej až nepochopitelnými hrubkami ztratili,“ bědoval trenér Komety Jiří Kalous. Jeho svěřenci tak prohráli sedm z posledních deseti duelů. „Jsem realista, nestraší mě, že bojujeme o předkolo, beru stav, jaký je. Takhle je to dané a my z toho musíme vycházet,“ pravil brněnský lodivod.

V moravském derby proti sobě v brankách nastoupili kolegové ze slovenské reprezentace, kteří získali bronzové medaile na nedávné olympiádě v Pekingu. Jak Matej Tomek na straně Brna, tak Branislav Konrád své týmy dlouho drželi. „Mato chytal jak v úterý proti Plzni, tak teď s Olomoucí dobře. Pochytal spoustu šancí," chválil mladého brankáře Komety Kalous.

Fotogalerie: Hokejisté Komety přivítali na domácím ledě Olomouc.

Na první gól se tak čekalo do třiatřicáté minuty, kdy se zblízka prosadil sváteční střelec Brna Tomáš Šoustal. Hosté dvakrát trefili brankovou konstrukci a nevyužité šance je pak o to víc mrzely, když v závěru prostřední části střelou od modré v přesilovce poslal Brno do vedení 2:0 Adam Zbořil. „Říkali jsme si, že Kometa hrála v úterý zápas s Plzní, takže jí mohou ve třetí třetině ubývat síly. Stačilo po druhé části v kabině trochu zvýšit hlas. Řekli jsme si, co máme dělat,“ řekl olomoucký forvard Jakub Navrátil.

Ten ve třetí třetině dvakrát potrestal zaváhání Brna v rozehrávce. První trefou ve 46. minutě snižoval na 1:2 a v 57. minutě dokonával obrat, čímž navázal na vyrovnávací trefu Jana Bambuly. „Musím poděkovat klukům za to, jak přistoupili k té třetí části," zamlouvalo se olomouckému kouči Janu Tomajkovi.

Opařená Kometa pak už duel do prodloužení dostat nedokázala. „Je to pro nás poučení i do dalších zápasů, nemůžu hráčům vytknout, že by nebojovali, ale musíme se vyvarovat herních zkratů," doplnil Kalous. Další utkání čeká jeho svěřence v pátek od šesti hodin večer v Liberci.

Kometa Brno - Olomouc 2:3
Třetiny: 0:0, 2:0, 0:3.
Branky a nahrávky: 33. T. Šoustal (Tansey, Fajmon), 40. A. Zbořil (P. Mueller, P. Holík) – 46. Navrátil (Michal Kunc), 55. Bambula (David Krejčí, Michal Kunc), 57. Navrátil (P. Kolouch).
Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Lederer, Gerát.
Vyloučení: 4:3.