„Nepamatuji si z hlavy takový zápas, ale někdy se to tak stane. Důležité je, že jsme si utkání odbojovali a vyhráli, můžeme se od něj odrazit,“ pravil hrdina Koblížek.

Příliš hokejové krásy aktéři moravského derby nepředvedli, hokejistům Komety se ale po vydřené výhře ulevilo. Ukončili sérii proher, která se zastavila na čísle čtyři. „Určité fáze hry nám po reprezentační přestávce váznou, musíme pokračovat v práci, ať se dostaneme do herní pohody. I na začátku sezony nám některé zápasy nevyšly, museli jsme si to pak odpracovat. Jsme rádi, že se nám povedl odbojovat tento zápas a máme dva body,“ prohlásil asistent brněnského trenéra Jiří Horáček.

V defenzivně laděné partii si obě mužstva vytvořila několik solidních příležitostí, ale činili se oba gólmani. Hostující Jan Lukáš vychytal druhou nulu v řadě, domácí Dominik Furch si připsal druhu nulu v sezoně po turbulentním období, kdy několikrát musel střídat.

Senegalský záložník Lamine Fall (v červeném s číslem 18) byl na podzim jedním z pilířů líšeňské rezervy, které pomohl k titulu půlmistra v jihomoravském krajském přeboru.
Odmítl i Arábii. Fall si vzal českou ženu, oblíbil svíčkovou a je věrný Líšni

Čisté konto mu mohl překazit bývalý brněnský útočník Karel Plášek, který v prodloužení prchl do samostatného úniku, ale na Furcha si nepřišel. Bývalý dlouholetý útočník Komety z Brna odešel před rokem a půl do zámoří, vinou vleklého zranění ale odehrál na farmě Vancouveru Canucks v AHL v týmu Abbotsfordu jen osm zápasů.

Po comebacku do extraligy nastoupil za Olomouc v Brně ke své čtvrté partii. „Byl to ode mě snad nejhorší výkon po návratu. Pořád cítím, že nejsem úplně vyhraný, vždyť jsem nehrál sedm měsíců. Utkání pro mě bylo speciální,“ pravil dvaadvacetiletý útočník, jenž nastoupil proti Kometě poprvé v životě.

Brnu patří po teprve druhé výhře z posledních sedmi partií pátá příčka tabulky se stejným bodovým ziskem, jaký má čtvrtý Třinec.

Kaňkou na vyhraném utkání bylo předčasné odstoupení klíčového zadáka Tomáše Kundrátka ze zápasu. „Na doporučení lékaře jsme ho po první třetině stáhli ze hry. Má zranění, uvidíme, jak bude vypadat, ve středu podstoupí vyšetření. Doufáme, že v dalším utkání bude k dispozici,“ poznamenal Horáček. Příští zápas sehraje Kometa v pátek, kdy se před kamerami O2 TV Sport představí v půl šesté večer na ledě druhých Vítkovic.

Kometa Brno - Olomouc 1:0 sn
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 – 0:0.
Branka: rozhodující nájezd Radek Koblížek.
Rozhodčí: Kubičík, Stano – Rampír, Synek.
Vyloučení: 3:1.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 26:27.
Diváci: 5956.
Kometa Brno: Furch – Ščotka, Kundrátek (A), Hrbas, Kučeřík, Gulaši (A), Holland, Forman – Flek, Holík, Horký – Zaťovič (C), Strömberg, Koblížek – Šalé, Zbořil, Kollár – Kratochvíl, Süss, Vincour.
Olomouc: Lukáš – Ondrušek (C), Dujsík, Mareš, Škůrek, Rašner, T. Černý, Řezníček – J. Káňa (A), Knotek (A), Bambula – Olesz, Nahodil, P. Musil – Plášek, Kusko, Navrátil – Menšík, Anděl, Kucsera.