Ačkoliv se spousta brněnských hráčů na mistrovství světa podívala, některým se to nikdy nepovedlo. Deník Rovnost vybral nejvýraznější tváře z Komety od návratu do extraligy v roce 2009, které se sice v přípravném období dostaly do nominace reprezentace, ale na světovém šampionátu si nikdy nezahrály.

RADEK DLOUHÝ. Jeden z hrdinů senzační stříbrné jízdy brněnské Komety v roce 2012 oblékl reprezentační dres ve třech různých sezonách, naposledy v přípravě před světovým šampionátem v Bratislavě v roce 2011. „Taková příležitost je něco nového. Povedlo se mi dostat se do reprezentace po dlouhé době. Doufám, že mi to pomůže dál a budu se snažit toho využít,“ pravil tehdy užitečný forvard.

Evidentně mu nominace opravdu bodla. I když se na mistrovství světa nepodíval, sezonu poté patřil mezi základní kameny Komety. V Brně hrál čtyři roky, kariéru ukončil před třemi lety v Trenčíně.

JAKUB SVOBODA. Další z velkých opor Komety v legendárním play-off 2012. I díky patnácti bodům ve dvaceti zápasech si tehdy dvaadvacetiletý šikovný forvard řekl o premiérovou nominaci do reprezentace. Za tu nastoupil k jednomu utkání, které mělo být první z celé řady.

Jenže přerovský rodák zářil už jen v následující sezoně, kdy přidal dalších šest startů v národním dresu a poté jeho kariéra i vinou série zranění začala skomírat. Z extraligy záhy vypadl a štěstí zkoušel ve druhé nejvyšší německé soutěži. V tomto ročníku se pokoušel o comeback ve Zlíně, ale většinu sezony odehrál v prvoligovém Přerově.

JAN HRUŠKA. Brněnský rodák a odchovanec Komety prožil v mateřském klubu dlouhé roky. Povolávací výzvy do reprezentace se dočkal až v devětadvaceti letech od trenéra Vladimíra Vůjtka.

Hned svůj premiérový start proti Švédsku v roce 2015 na Karjala Cupu ozdobil gólem. „Samozřejmě jsem si premiéru představoval vítězně, ale jsem rád alespoň za to, že jsem dal gól proti těžkému soupeři. Kluci mi schovali i puk. I když by bylo samozřejmě lepší, kdybychom vyhráli,“ pravil tehdy Hruška, jenž přidal v sezoně 2015/2016 dalších šest startů, ale pak už se do reprezentace nedostal.

V Brně skončil před dvěma roky a zamířil do Vítkovic, kde hraje dodnes.