„Hraje se nám tu dobře, když chodí tolik fanoušků. Naopak pro soupeře to není komfortní. Sám si pamatuju, když jsem sem jezdil za jiný tým, tak deset nebo patnáct minut je to fakt nepříjemné,“ přesvědčoval brněnský zadák Daniel Gazda.

Ofenzivní zbraň Komety z defenzivy ve čtvrtek večer znovu udeřila. Na výhře se Gazda podílel dvěma góly, čímž s celkovým součtem devíti branek ve střelecké tabulce dorovnal Steva Mosese, jenž se trefil taky a branku slavil po dlouhém šestizápasovém postu.

„Nesleduju, jak se daří ostatním. Určitě se k těm statistikám neupínám. Jsem rád, že jsem dal dva góly, ale důležité je, že se vyhrává. Někdy vám tam spadne třeba i nahození od modré, jindy ne,“ zamyslel se šestadvacetiletý zadák.

Gazda otevřel skóre v přesilovce v patnácté minutě, kdy nekompromisní dělovkou odčaroval kouzlo plzeňského brankáře Samuela Hlavaje. Ve 25. minutě prolomil střelecké trápení Moses šťastnou střelou, která se odrazila od hráče Plzně.

Devatenáctiletý stoper z Ghany Foster Gyamfi.
Zbrojovka je zpátky v tréninku. Zkouší ghanského stopera a gólmana z Plzně

Hosty pak vrátila do hry i krátká přesilovka pět na tři, po níž se prosadil bývalý brněnský bek Petr Zámorský. Klid na hokejky vrátil Brnu druhým gólem Gazda, když posílal puk do odkryté brány po skvostné bekhendové přihrávce Zdeňka Okála.

Dalším brněnským hrdinou utkání byl brankář Štěpán Lukeš, který při zranění Dominika Furcha poprvé nastoupil ve dvou utkáních v řadě a premiérově před domácím publikem. A ve svém čtvrtém utkání za Kometu slavil první výhru. „Podal výborný výkon. Dominik Furch bude k dispozici v řádu dní,“ prozradil hlavní trenér Komety Jaroslav Modrý.

Pohodový brněnský večer narušil pět a půl minuty před koncem ostrý faul domácího obránce Jana Ščotky na mladičkého plzeňského beka Adama Jiříčka, po němž byl domácí zadák vyloučen do konce utkání.

Fotbalisté brněnské Sparty (v černém) přezimují na třetí příčce krajského přeboru.
Sparta vylepšila své umístění, na jaře přesto chce ještě výš

Jiříček si ze souboje odnesl otřes mozku. „Nevidím důvod k takovému zákroku. Musí tam být respekt, i když má kluk košík. Doufám, že to bude řešit komise a že se něco stane,“ rozčílil se trenér Plzně Petr Kořínek.

Jeho svěřencům dlouhá přesilovka vůbec nevyšla a naopak při ní obdrželi gól do prázdné brány, kdy pečetil výhru Komety kapitán Martin Zaťovič. „Pomohli jsme si hlavně speciálními týmy, které rozhodly utkání,“ uznal kouč Modrý, jehož družině patří šestá pozice tabulky.

Kometu nyní čeká série čtyř venkovních duelů v řadě, kterou odstartuje v neděli od třech hodin odpoledne v Liberci.

Kometa Brno - Plzeň 4:1
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:0.
Branky a nahrávky: 15. Gazda (Zbořil, Pospíšil), 25. Moses (Pospíšil), 38. Gazda (Okál, Ekrt), 59. Zaťovič (Kučeřík) – 30. Zámorský (Mertl).
Rozhodčí: Pražák, Květoň – Zíka, Blažek.
Vyloučení: 5:6.
Vyšší tresty: 3:1.
Využití: 1:0.
V oslabení: 1:0.
Střely na bránu: 36:27.
Diváci: 6420.
Kometa Brno: Lukeš – Ščotka (A), Lintuniemi, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Gazda, Kaňák – Pospíšil, Cingel, Moses – Zaťovič (C), Ekrt, Flek – Vincour, Marcinko (A), Kos – Okál, Zbořil, Kohout.
Plzeň: Hlavaj – Laakso, Zámorský, Piskáček (A), Jiříček, Dujsík, Kvasnička, Malák – Schleiss (C), Mertl, Holešinský – Söderlund, Indrák, Lev (A) – Rekonen, Jansa, Šiler – Pour, Straka, Matýs.