Brňané potrestali nedisciplinovanost domácích, kteří dvakrát po zákeřných faulech hráli pětiminutové oslabení. První dlouhou přesilovku z úvodu zápasu po úderu Petra Straky hokejkou mezi nohy Vojtěcha Střondaly ještě Kometa nevyužila. Nevybíravý zákrok ramenem Sebastiana Málata na hlavu Karla Pláška v prostřední části už ano.

Ve 35. minutě se prosadil tvrdou ranou brněnský ofenzivní obránce Petr Zámorský, jenž skóroval podruhé v řadě. „Jsme rádi za tři body. Zápas byl pro nás těžký. Věděli jsme, že Plzeň hraje bruslivý hokej a je aktivní ve všech zónách. Nakonec jsme zápas zvládli,i když na začátku jsme byli pasivní. Účelně jsme hráli od druhé třetiny, kdy jsme i využili přesilovku, což rozhodlo,“ uvedl asistent trenéra Komety Jan Zachrla.

Domácí litovali nedisciplinovanosti, kvůli níž přišli v průběhu zápasu o dva hráče a taky sehráli dlouhá oslabení. „Naše fauly nás potrestaly. Kometa si na přesilovky věří a dokázala je proměnit. Když vám navíc vypadnou dva hráči ze sestavy, musíte to pak různě lepit,“ uvedl plzeňský kouč Ladislav Čihák.

Mužem večera byl brněnský brankář Lukáš Klimeš, jenž kryl všech dvaatřicet střel domácích a zaznamenal svou první extraligovou nulu kariéry. Šlo také o jeho první vychytanou výhru po návratu po zranění, které ho na měsíc a půl vyřadilo ze hry.
Brňané po dlouhé sérii zápasů, v níž obdrželi minimálně tři góly, poprvé od 5. ledna nedovolili soupeři ani jednou skórovat. „Kometa tu předvedla defenzivní styl. Ve třetí třetině jsme za to měli vzít a zápas otočit,“ poznamenal Čihák, jehož svěřenci prohráli počtvrté v řadě.
Kometa naproti tomu po druhé výhře po sobě udržela devátou pozici o bod před Vítkovicemi. V namáhavém týdnu čítajícím čtyři zápasy zaznamenala deset bodů ze dvanácti možných.
Předposlední hrací týden základní části načnou Brňané úterním domácím soubojem s osmými Karlovými Vary, na jejichž ledě ve středu prohráli 4:5 po samostatných nájezdech.

Plzeň - Kometa Brno 0:1
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0. Branky a nahrávky: 35. Zámorský (P. Holík).
Rozhodčí: Šír, Úlehla – Bryška, Axman.
Vyloučení: 3:2.
Vyšší tresty: 4:0.