„Nechceme dobu hájení, nebudeme se vymlouvat na to, že začínáme vlastně už potřetí nanovo. Sezona bude divná a uspěje ten, kdo se podmínkám nejlíp přizpůsobí,“ uvedl asistent kouče Komety Radek Bělohlav.

Brňané už za sebou mají tři dny na ledě po návratu. „Čekal jsem to horší. Tím, že jsem nic nedělal, protože jsem pociťoval únavu a odpočíval, návrat není tak špatný,“ poznamenal brankář brněnského celku Karel Vejmelka.

K začátku sezony přes dlouhou zápasovou pauzou hledí s optimismem. „Zas tak dlouhá přestávka bez tréninku to nebyla a věřím, že jsme z toho úplně nevypadli. Vždyť ostatní týmy jsou na tom podobně, “ podotkl Vejmelka.

Hokejisté Komety se po desetidenní karanténě v úterý vrátili k tréninku.
Koronavirus není sranda, zní z kabiny. Kometa se nemíní po návratu ukvapit

Ještě před sezonou koronavirus řádil v Českých Budějovicích a Plzni, do karantény šly kvůli několika případům i týmy Sparty a Liberce, těsně před začátkem sezony stihla nákaza Vítkovice a Kometu. Všechny nejdřív zasažené celky už karanténu opustily. Další extraligové kluby do izolace teprve zamířily.

Aktuálně jsou v pracovní neschopnosti hráči Karlových Varů, Mladé Boleslavi, Třince, Hradce Králové, Pardubic nebo Litvínova. „I ostatní týmy tyto problémy mají. Teď je na nás, abychom se s tím vypořádali,“ poznamenala brněnská brankářská jednička.

Hráči Komety se v tomto extraligovém ročníku ještě ani nedotkli puku, přesto paradoxně po dvou týdnech nejsou v tabulce poslední. Za nimi se bez jediného získaného bodu a se záporným skóre nacházejí Litvínov a České Budějovice. „Popravdě řečeno jsem zvědavý, jak se soutěž vyvine. Musíme vždy vhodně zareagovat na to, v jakém rozpoložení budeme my nebo naši soupeři,“ pronesl Bělohlav.

Jan Moravec (v červeném) v domácím utkání Zbrojovky proti Bohemians (0:0).
Moravec vyhlíží Karvinou: Bude to zvláštní. Myslel jsem, že tam dohraju kariéru

Asistent kouče přitom žádné výrazné příznaky nepociťoval, to třeba mladou zámořskou posilu Jakuba Zbořila koronavirus soužil víc. „Těch deset dnů bylo docela špatných, horečky, únava, čtyři dny jsem vyloženě prospal,“ uvedl pro klubový web obránce, jenž už naskočil do dvou zápasů za Boston Bruins v NHL.

Zadák Zbořil si v dresu Komety ve Zlíně odbude svou extraligovou premiéru. Právě Zlín je vedle Olomouce jediný extraligový celek, který dosud nemusel do karantény.

Hned první týden má Kometa podle plánu sehrát tři zápasy nejvyšší domácí soutěže. Kromě úterní bitvy se Zlínem se má příští pátek představit na domácím ledě proti Plzni a v neděli poté ještě v Liberci. „Pro nás je dobře, že máme hned od startu tak nabitý program, aspoň se do toho všeho rychleji dostaneme,“ doplnil Vejmelka.