„S Liborem Zábranským (majitel klubu - pozn. red.) jsme si sedli už dávno před mistrovstvím světa, všechno probrali a na angažmá se moc těším. Fanoušci jsou v Brně výborní, těším se, až budeme vyhrávat zápasy a po nich si společně zařveme," uvedl pro klubový web rodák z Mariánských Lázní.

Na fotce bývalých i budoucích hráčů z Komety, kteří vybojovali na mistrovství světa bronz, je i Jakub Flek (čtvrtý zprava).
Hokejista Flek do Komety Brno? Fotka z bronzové kabiny potvrzuje spekulace

Flek dosud oblékal dres Karlových Varů, za něž nastoupil k víc než tří stovce zápasů. Posledních pět sezon odehrál pod trenérem Martinem Pešoutem, jehož do Brna následuje. „Bavili jsme se s Martinem Pešoutem, který mi oznámil, že odchází do Brna a nastínil situaci, že by Libor Zábranský o mě v klubu stál. Jak už jsem ale někde v médiích říkal, priorita byla zahraničí. To mi ale nakonec nevyšlo a domluvili jsme se v Brně na spolupráci." líčil okolnosti přestupu Flek.

Karel Vejmelka má za sebou premiérový šampionát a hned získal bronz.
Brněnský podpis u bronzu z MS v hokeji: zaujali zelenáči i budoucí pilíř Komety

Rychlonohý dříč se dostal do většího povědomí české hokejové veřejnosti až v posledních letech, když si za národní tým poprvé zahrál v sedmadvaceti letech v únoru 2020 na Švédských hrách. O rok později byl na mistrovství světa v Rize velkým objevem národního týmu a na šampionát se podíval znovu letos „Říkal jsem si, že třeba budou chtít jiné typy hráčů, nebo zkrátka jiné hráče a o mě zájem třeba už nebude. Pozvánka ale přišla, takže jsem strašně rád, že jsem byl v hledáčku nových trenérů," liboval si Flek.