„Na začátku to byla divočina při bránění, postupem času se ale hráči zklidnili. Taky vypilovali přesilovky,“ zmínil hlavní příčiny vzestupu Komety legendární brněnský obránce Jaromír Meixner.

Brněnskému klubu se rovněž vyprázdnila marodka. Aktuálně na ní figuruje pouze brankář Marek Čiliak, jenž si v půlce října přivodil zranění v dolní části těla. „Je důležité, že se vrátili zranění kluci. Měli jsme taky hodně nemocných. To není výmluva na horší začátek, jen konstatování. Hlavní změnou opravdu bylo to, že se vrátili zranění hráči,“ uvedl majitel a manažer klubu Libor Zábranský.

Do parádní formy se postupně dostaly i posily. V posledních týdnech nejvíc řádí útočník Radek Koblížek. Extraligu hraje kvůli dlouhému angažmá ve Finsku poprvé v kariéře a po pozvolném startu zabral. Dohromady nasázel v šestnácti duelech šest branek, pět z toho v posledních pěti zápasech.

Ideálně tak nahrazuje jednoho z nejlepších kanonýrů soutěže Luboše Horkého, jenž si odpykává třízápasový distanc za dva týdny starý zákrok v utkání s Karlovými Vary. Chybět bude ještě v zítřejším duelu v Hradci Králové.

Pohár: SK Žeravice - SKKP Handball Brno (v modrém)
Zanedbané KP stoupá vzhůru. Chceme co nejdřív změnit pořádky na čele, říká kouč

Koblížek s Horkým spolu v roce 2013 vybojovali pro Kometu titul v extralize mladšího dorostu, u tohoto úspěchu byli i další dva současní hráči A týmu Komety z ročníku 1997 Jan Dufek s Petrem Kratochvílem. Vedení klubu tak může těšit, že jeho odchovanci přebírají klíčová místa v týmu. „Je super, že se nás v kabině sešlo tolik kluků z ročníku. Parta byla v Kometě vždy dobrá, ale teď je to pro nás o to lepší, že jsme tam takto v podobném věku,“ přemítal Horký.

Stále jsou však rezervy, které Kometa potřebuje vypilovat. „Přijde mi, že by mohla dávat víc gólů při hře pět na pět. Zapracovat by měla taky na oslabení. Jde ale vidět, že v klubu na tom pracují,“ všiml si Meixner. V oslabení je Kometa statisticky třetí nejhorší tým soutěže.

V tomto týdnu Brňané nabrali zápasovou ztrátu na většinu ostatních celků extraligy. Už dlouho dopředu byl odložený jejich duel osmnáctého kola v Třinci původně plánovaný na včerejšek. Ve Slezsku se bude hrát až 13. ledna příštího roku, odložený byl také zápas Komety s Libercem plánovaný na uplynulé úterý. Za odložení mohla porucha chlazení v brněnské Winning Group Areně.

Kometa si tak před reprezentační pauzou naposledy zahraje v neděli od čtyř hodin odpoledne v Hradci Králové. Poté se Zábranský s asistentem trenéra Jiřím Horáčkem a trojice hokejistů Komety Tomáš Kundrátek, Jan Ščotka a Horký vydají na první reprezentační sraz aktuální sezony.