Právě propustná defenziva stála i za prohrou Komety v jiskřivém duelu se Spartou, kdy Brňané doma prohráli 2:5. „Je to pořád dokola, dostáváme zbytečné góly. Někdy máme jeden dva dobré zápasy, jsme v tom svém a pak se patláme a další utkání stojí za ho.no. Štve nás to všechny,“ shrnul jeden z nejvytěžovanějších obránců Komety Tomáš Bartejs.

Nedaří se tak ani brankářům Mateji Tomkovi a Lukáši Klimešovi, kteří mají úspěšnost zásahů pod devadesát procent. I proto klub angažoval zkušeného Jakuba Sedláčka z Olomouce, jenž se v brněnské kabině hlásil poprvé v pondělí. „Gólmanům vůbec nepomáháme. Ty branky nejdou jen za nimi, ale za celým týmem,“ upozornil Bartejs.

Brankář Jakub Sedláček v dresu HC Olomouc.
Z Mory do Komety. Brno mám blízko domova a tým je na papíře silný, říká Sedláček

Vedení klubu se dosud nepovedlo angažovat posilu do obrany, kterou se pokouší zlanařit od léta. V posledních dnech se spekuluje o příchodu slovenského veterána ze Sparty Milana Jurčiny, jenž má ovšem nejlepší léta za sebou. „Kometa jednoznačně potřebuje zlepšit obranu a to nejde udělat tím, že vyměníte šest obránců. Management se rozhodl dát mužstvu impulz změnou brankáře,“ chápal krok vedení brněnského celku televizní expert Milan Antoš.

Kometu sráží také nevyhovující hra v oslabení. Ačkoliv jsou Brňané nejméně vylučovaným týmem soutěže, obdrželi šestnáct branek, což je pátý nejvyšší počet z extraligového pelotonu. „Hráči se dopouští šílených kiksů. Třeba se stane, že před bránou jsou čtyři hokejisti soupeře a jeden hráč Brna, ostatní asi nahání mouchy a pak je z toho jasný gól. Vidím tam i hrubé chyby v rozehrávce,“ zmínil legendární obránce Komety Jaromír Meixner.

Brňané si vedou v defenzivních statistikách takřka totožně jako v minulém ročníku ve stejné fázi. To měli po jedenadvaceti zápasech sedmašedesát obdržených branek, v tomto ročníku za stejné penzum času inkasovali jenom o dvě branky méně.