Předchozí
1 z 8
Další

Dominik Furch patřil mezi hlavní esa Komety.Dominik Furch patřil mezi hlavní esa Komety.Zdroj: Deník/Vladimír Pryček

ZAUJALI

DOMINIK FURCH. U něj ani není moc co dodávat. Dvaatřicetiletý maskovaný fantom z Prahy v uplynulém ročníku ukázal, že stále patří mezi nejlepší české gólmany v Evropě a právě z velké části jemu vděčí Kometa za to, že dokázala vybřednout z vleklé zimní krize. Ovládl procentuální úspěšnost brankářů v základní části a mezi nejlepší patřil i v play-off.

Kristián Pospíšil se potyčkám rozhodně nevyhýbal.Kristián Pospíšil se potyčkám rozhodně nevyhýbal.Zdroj: Deník/Vladimír Pryček

KRISTIÁN POSPÍŠIL. Jeden ze svých nejpovedenějších lednových přestupů od návratu do extraligy v roce 2009 upekla Kometa kolem letošního Nového roku, kdy angažovala živelného slovenského forvarda Kristiána Pospíšila.

Ten sbíral body po hrstech a k tomu bavil brněnské fanoušky svým energickým chováním. Ve čtvrtfinále ho sice Vítkovice vymazaly, přesto v Brně zaujal a zdá se, že bude pokračovat.

Jakub Flek bavil brněnské fanoušky.Jakub Flek bavil brněnské fanoušky.Zdroj: Deník/Vladimír Pryček

JAKUB FLEK. Loni v létě poprvé opustil západní Čechy, kde roky nastupoval za Karlovy Vary a i v mnohem konkurenčnějším prostředí v Kometě se neztratil. Naopak.

Třicetiletý forvard Jakub Flek se stal jedním z miláčků fanoušků. Diváky ze sedadel brněnské arény zvedal vynikající prací v oslabení a taky rychlostí a góly. Nastřílel jich devatenáct, nejvíc ve své extraligové kariéře. Zaostal jen o gól za kanonýrem Komety Lubošem Horkým.

Radek Kučeřík prožil povedenou sezonu.Radek Kučeřík prožil povedenou sezonu.Zdroj: ČTK

RADEK KUČEŘÍK. Řízný bek Komety v jedenadvaceti letech roste pro reprezentaci. Činí se nejen u mantinelů, ale umí pomoct i svým spoluhráčům v útoku. Společně s Tomášem Kundrátkem posbíral nejvíc bodů z brněnských obránců.

Zdeněk Okál v dresu Komety zaujal.Zdeněk Okál v dresu Komety zaujal.Zdroj: Roman Mareš

ZDENĚK OKÁL. Když ho vedení Komety na konci ledna přivedlo na střídavé starty z prvoligového Přerova, mnozí brněnští fanoušci si ťukali na čelo. Dvaatřicetiletý zlínský rodák v Brně ale ukázal, že pořád na extraligu má a záhy si získal i přízeň fanoušků.

Vidět byl zvlášť v play-off, do něhož naskočil jen v sérii s Vítkovicemi, v šesti duelech si ale připsal hned tři branky.

Luboš Horký prožil průlomový ročník.Luboš Horký prožil průlomový ročník.Zdroj: ČTK

LUBOŠ HORKÝ. Po odchodu Petera Muellera dostal prostor v elitní lajně a konečně prožil průlomový ročník, na který se dlouho čekalo. V příští sezoně okusí první angažmá ve Finsku.

Horkému náramně vyšel začátek sezony, kdy se zdálo, že bude usilovat o pozici krále střelců v extralize, v závěru už mu to ale nelepilo a výsledný dojem ze sezony není tak zářný, jak se očekávalo na podzim.

Martin Zaťovič si zvykal na novou roli.Martin Zaťovič si zvykal na novou roli.Zdroj: ČTK

ZKLAMÁNÍ

MARTIN ZAŤOVIČ. Věk hraje proti němu, osmatřicetiletý kapitán a služebně nejstarší hráč Komety zažil prudký bodový pokles. V minulé sezoně nasbíral v základní části dvaačtyřicet bodů, v této jen patnáct. Ve statistice plus minus patřil s šestnácti zápornými body mezi nejhorší v týmu.

Jedna z hlavních tváří úspěchů Komety si jen těžko zvykala na novou marginálnější roli na ledě, v některých zápasech nastoupil ve čtvrté lajně.

Radek Koblížek načal sezonu úspěšně, poté se mu ale přestalo dařit.Radek Koblížek načal sezonu úspěšně, poté se mu ale přestalo dařit.Zdroj: HC Kometa Brno/Jan Kodeš

RADEK KOBLÍŽEK. Jeden z nejsmutnějších příběhů v Kometě v uplynulém ročníku. Šikovný forvard se po dekádě ve Finsku vrátil do Brna a zprvu mu to šlapalo.

Postupem času ale rodák z Ivančic ztratil důvěru trenérů, přestalo se mu dařit a jeho čas na ledě osciloval kolem deseti minut na zápas.

Dá se očekávat, že v jiném klubu naplno prokáže své schopnosti a zařadí se mezi klíčové hráče.