Mezi ohlášenými akvizicemi je brankář Matej Tomek, tři obránci a čtyři forvardi, z hostování se navíc vrátil stále nadějný útočník Luboš Horký nebo obránce Dalimil Mikyska. „Kádr vypadá silně a ještě lépe než v minulé sezoně, ale je otázka, jak si kádr sedne. Ostatně i v minulém ročníku tým nevypadal na papíře špatně, ale nevím proč, nefungoval,“ nabídl pohled televizní expert Milan Antoš. Rezervy vidí v útočných řadách. „Největší sháňka by měla být o útočníky, ideálně tak dva, ať ulehčí první formaci,“ uvedl Antoš.

Posily Komety
Brankář: Matej Tomek
Obránci: Marek Ďaloga, Vojtěch Mozík, Vladimír Roth
Útočníci: Martin Dočekal, Andrej Kollár, Alexandre Mallet, Radovan Pavlík, Marcel Haščák

V Kometě se po doplnění ofenzivy ohlížejí, z ohlášených útočných akvizicí se body očekávají především od zkušeného Marcela Haščáka, jenž v uplynulém ročníku ovládl produktivitu slovenské extraligy, když nasbíral devětašedesát bodů v osmačtyřiceti duelech, nasázel přitom skoro čtyřicet branek.

„Mezi českou a slovenskou extraligu zeje obrovská propast. Pochybuji, že ho do Komety berou s tím, že teď bude bodovat jako na běžícím pásu. Velký přísun bodů bych od něj nečekal,“ varoval bývalý útočník Komety a televizní expert Jakub Koreis.

Pavel Kantor chytal dlouhá léta v extralize, nyní poprvé okusí nejvyšší rakouskou soutěž.
Novou jedničku vyhnal Rus. Orli pomáhájí očkovat a Kanaďany našli na Slovensku

Otazníkem je, zda se podaří rozdmýchat potenciál Radovana Pavlíka a jakým způsobem se na extraligu adaptuje nadějný slovenský forvard Andrej Kollár.

Zatímco ofenziva podle expertů ještě potřebuje doznat úprav, obrana vypadá po příchodu tria Vojtěch Mozík, Marek Ďaloga a Vladimír Roth nabušeně.

„Kometa měla v minulé sezoně problém se střílením gólů. Teď si zajistila ofenzivu i v obraně. Tito tři beci umí pomoct útoku a navíc taky kvalitně bránit. Pokud si sednou, tak to bude velmi silná sestava,“ zamyslel se Antoš. Brno kromě tria ofenzivních beků má také osvědčené zadáky na černou práci Michala Gulašiho nebo Rhetta Hollanda.

Barbora Krejčíková pokračuje v senzační jízdě na Roland Garros.
Nikdy o tom ani nesnila! Krejčíková skolila Gauffovou a v Paříži je v semifinále

U Ďalogy ovšem svítí výstražná kontrolka, za posledních devět let prošel dvaatřicetiletý zadák devíti různými kluby. „Takové hráče většinou nehodnotím. Osobně bych se trochu obával, jak bude fungovat. Měl by trochu zapracovat na tom, aby někde vydržel. Ta přelétavost je jeho jediné minus,“ podotkl Antoš.

Pro mnohé neočekávanou cestou se vydala Kometa při shánění náhrady za Karla Vejmelky na pozici brankářské jedničky. Místo zkušeností zvolila nadějné mladí, když přivedla slovenského gólmana Mateje Tomka, v českých kruzích neznámé jméno. „Jsem na něho hodně zvědavý, ale mám na něj velmi dobré reference. Ve Finsku si počínal dobře. Není to špatná volba,“ přesvědčoval legendární obránce Komety Jaromír Meixner.