„Byl to boj o každý metr ledu. Sparta je výborný mančaft. Pomohlo nám, že jsme se dostali do vedení, v závěru jsme se zbytečně stáhli do obrany a pomohly nám tyčky. Tentokrát se k nám tedy přiklonilo i štěstí,“ pravil trenér Komety Jiří Kalous.

Do brněnské sestavy se vrátil uzdravený Peter Mueller a po zranění Tomáš Vincour s Horkým. Právě on Brno nasměroval k výhře, když v sedmnácté minutě překonal brankáře Matěje Machovského střelou mezi nohy. „Měl jsem menší svalové zranění a dohodli jsme se, že něco vynechám. Ve čtvrtek jsem ale říkal, že jsem připravený a trenéři mi dali důvěru. Jsem rád, že mi to tam teď padlo,“ radoval se s patnácti trefami druhý nejlepší střelec Komety, jenž ovšem prožil několik hluchých období.

Spartě se povedlo vytvořit si tlak na srovnání až ve třetí části, kdy je ovšem opařil druhou trefou v 55. minutě Horký, jenž šikovně poslal za Machovského záda puk nahozený před bránu od Andreje Kollára. „Ani nevím, jak se mi to povedlo to tam usměrnit. Andrej puk nahazoval před branku a vyšlo to,“ líčil s úsměvem Horký, jenž Brnu chyběl v předcházejících dvou zápasech.

Hokejistky Tereza Radová, Tereza Vanišová a Aneta Lédlová s trenéry Tomášem Pacinou a Jakubem Peslarem navštívili Olympijský festival v Brně.
OBRAZEM: Nečekaly, že se toho dočkají. Fanoušci přivítali úspěšné hokejistky

Kometě se tak konečně začíná vyprazdňovat rozsáhlá marodka. „Jsme rádi, že se mančaft začíná plnit po sezoně, kdy jsme byli pořád rozbití,“ ulevilo se Kalousovi. Velkou úlevu zažil taky se závěrečnou sirénou, protože Pražané v dramatickém finiši mixovali Kometu. V 58. minutě umazal Čiliakovi nulu Miroslav Forman, od jehož brusle se puk odrazil do brány. V závěrečných vteřinách Kometu dvakrát zachránila branková konstrukce. „Sahali jsme aspoň po bodu, který by byl platný, ale dali jsme tyčky. Takový je hokej,“ poznamenal trenér Sparty Josef Jandač.

Kometa po druhé výhře v řadě figuruje na deváté příčce tabulky, ale jen tři body ji dělí od osmé pozice Liberce zajišťující výhodu domácího prostředí v předkole play-off. „Tyto body se nám hodně hodí, protože chceme do klidných vod. Jak v tomto zápase, tak proti Třinci nás podržel výborný gólman,“ ocenil Kalous Čiliaka. Další zápas v náročném extraligovém programu čeká jeho družinu v neděli, kdy se od pěti hodin večer představí v Českých Budějovicích.

Kometa Brno - Sparta Praha 2:1
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1.
Branky a nahrávky: 17. L. Horký (A. Zbořil, Kollár), 55. L. Horký (Kollár, A. Zbořil) – 59. M. Forman (R. Horák, Šmerha).
Rozhodčí:
Hradil, Kika – Pešek, Malý.
Vyloučení:
2:2.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 21:24.
Kometa Brno: Čiliak – Bartejs, Roth, Kučeřík, L. Doudera, Gulaši (A), Tansey, Fajmon – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – Kollár, A. Zbořil, L. Horký – Šik, Malý, Šalé – Dočekal, Rákos, Vincour.
Sparta Praha: Machovský – Matuškin, Tomáš Dvořák, A. Polášek (C), T. Pavelka, Jurčina, Moravčík, Mikliš – E. Thorell, R. Horák, D. Kaše – M. Forman (A), Chlapík (A), Z. Doležal – Prymula, Vitouch, Šmerha – J. Strnad, Stoljarov, Dvořáček.