„Máme nového kondičního trenéra Jardu Kratinu, který už tady byl a není to žádný nováček. Základem je posilovna, aby hráči zesílili a minimalizovalo se zranění. Kluky taky čeká běhání a chystáme rovněž hry, které mají být takovým teambuildingem. Máme tu všechny kluky, které jsme chtěli mít," přesvědčoval trenér mužstva Patrik Martinec. 

Do přípravy se už od začátku zapojila většina hráčů, kteří se nechystají na sezonu individuálně. „Tomáš Marcinko s Lukášem Kaňákem po mistrovských oslavách s Třincem a Jan Ščotka s Radkem Kučeříkem po reprezentačním srazu se do přípravy zapojí až později," pravil Martinec.

První tvrdé dávky v posilovně už si dopřávala většina nových akvizic, kromě Lukeše a Gazdy taky Martin Kohout, Pavel Jenyš nebo Petr Kratochvíl. „Všichni jsme rádi, že vedení přivedlo hráče, které jsme chtěli, pořád ještě hledáme náhradu do útoku za Luboše Horkého a do obrany za Tomáše Kundrátka," přiblížil Martinec.

Tomáš Kundrátek, který se po sezoně v Kometě stěhuje zpátky do Třince, má patřit mezi opory zadních řad reprezentace.
Brněnská stopa na MS: Zbořil letí i díky Zábranskému, Kundrátek jako hvězda

Jedním z pilířů obrany by se mohl stát nejlepší zadák Chance ligy za uplynulý ročník Gazda, který se do Brna přesunul z rodného Zlína. „Zatím jsem tu pár chvil a rozkoukávám se, byl jsem v kabině a teď tady v posilovně. Na větší poznání ještě bude čas," podotkl pětadvacetiletý obránce.

V části suché přípravy se k týmu připojí i hráči, kteří se jinak chystají individuálně, což se týká třeba Petra Holíka nebo Martina Zaťoviče. „Půjde například o tu část her, kdy chceme stmelit partu," podotkl brněnský kouč, jenž do klubu přišel loni těsně před Vánocemi místo odvolaného Martina Pešouta.

Kometa v úterý taky zveřejnila seznam přípravných duelů na novou sezonu. Nejprve se jako tradičně střetně s partnerskou Třebíčí, duel se uskuteční 10. srpna tentokrát na Vysočině, následně se Brno střetne dvakrát s Olomoucí, Českými Budějovicemi a Slovanem Bratislava. Právě s ním sehrají 7. září Jihomoravané generálku na novou sezonu. 

Seznam přípravných zápasů: 
čtvrtek 10. srpna v 17.30: Třebíč - Kometa Brno
úterý 15. srpna v 18.00: Olomouc - Kometa Brno
čtvrtek 17. srpna v 17.30: Kometa Brno - České Budějovice
úterý 29. srpna v 17:30: České Budějovice - Kometa Brno
čtvrtek 31. srpna v 18.00: Slovan Bratislava - Kometa Brno
úterý 5. září v 18.00: Kometa Brno - Olomouc
čtvrtek 7. září v 18.00: Kometa Brno - Slovan Bratislava