„Kometa je Kometa, touha hrát nahoře je v klubu patrná počínaje Liborem Zábranským (majitel klubu – pozn. red.) a konče posledním vrátným. Že se chvíli nedaří a tým nemá výsledky, jako očekává veřejnost, to je přechodné období. Věřím, že se Kometa zase vydá nahoru,“ uvedl Pešout.

Deník Rovnost přináší přehled předpokládaných změn, které naznačují, že Kometa po matných sezonách hodlá vykročit zpátky k výsluní.

DEJÁ VÚ V BRÁNĚ. Z kvarteta gólmanů Komety už je jen duo. Klub opouští Jakub Sedláček, jenž sice měl výborná čísla, ale taky kus smůly, když ho před play-off vyřadilo ze hry zranění prstu, na odchodu je rovněž Lukáš Klimeš, jehož léta budovaná pozice spolehlivé dvojky s potenciálem se po příchodu Sedláčka zhroutila.

Brno vsadí na Marka Čiliaka s Matejem Tomkem, tedy na model zkušené jedničky a nadějné dvojky, jež fanoušci v Kometě dobře znají. Připomíná trochu duo Čiliak a Karel Vejmelka, které v Brně dlouho fungovalo. Má to ovšem zásadní ALE. Ambiciózní Tomek je starší než Vejmelka v době, kdy kryl záda Čiliakovi, v květnu oslaví už pětadvacáté narozeniny. Olympionikovi a stabilnímu gólmanovi slovenské reprezentace Tomkovi může být role dvojky těsná.

Jindřich Pospíšil 80 let a Jan Pospíšil 77 let. Tato jubilea oslavili legendární sportovci v kolové na brněnském Špilberku. Hrad má zároveň ve svých sbírkách prototyp kola, na kterém bratři soutěžili.
Legendární duo Pospíšilů slaví jubilea ve formě. Bez sportování to nejde, míní

Pozice se ale mohou změnit. Čiliak sice po svém lednovém comebacku do Brna zprvu zazářil, poté se mu ovšem nevyhnuly výpadky. „Pořád je mu teprve dvaatřicet let, což není pro brankáře žádný věk. Klidně může v Kometě vydržet další tři čtyři roky,“ poznamenal televizní expert David Pospíšil.

VYTUNĚNÁ OBRANA. Zatímco v uplynulém ročníku byla defenziva achilovou patou brněnského týmu, nyní se zdá, že bude jeho hlavní zbraní. Fanoušky Komety čekají v následujících týdnech v tomto směru při ohlašování posil hody.

Dojednaný už je příchod reprezentační těžké váhy Tomáše Kundrátka, který ještě hraje finále play-off extraligy za Třinec.

To má být jen začátek. Blízko je velký návrat spolehlivého defenzivního šikuly Jakuba Krejčíka, na jehož kejkle brněnští fanoušci vzpomínají se slzami v očích.

Do Drnovic zamířili na zápas Vyškova se Zbrojovkou i fanoušci brněnského celku.
Zbrojovka se přiblížila k postupu, do Drnovic zamířily stovky fanoušků z Brna

Kometa ale hodlá ulovit i další obránce reprezentačního kalibru a využít tak postupného rozpadu KHL. Intenzivně jedná s Michalem Jordánem, v hledáčku je taky olympionik Jakub Jeřábek. I když neklapnou všechny zmíněné varianty, zdá se, že defenziva Komety bude vzbuzovat hrůzu.

V týmu naopak končí Tomáš Bartejs, Vladimír Roth nebo Kevin Tansey.

OTAZNÍKY V ÚTOKU. Klíčová otázka zní, zda zůstane americký miláček brněnských fanoušků Peter Mueller. Právě v něm se koncentruje značná útočná síla Komety a jeho rozhodnutí ovlivní počínání bosse klubu Zábranského na trhu. Důležité taky bude, zda zůstane Michal Krištof, jenž má platnou smlouvu, ale i výstupní klauzuli.

Jistý je comeback brněnského odchovance Radka Koblížka z Finska. Na odchodu jsou naopak Martin Dočekal nebo Radovan Pavlík.