Předchozí
1 z 4
Další

Jakub Krejčík pařil mezi důležité strůjce zlatého úspěchu Komety.Zdroj: Deník/Petr Zbranek

NEJLEPŠÍ. Sezona 2016/2017 patřila mezi nejpovedenější v brněnské klubové historii. Kometa dokráčela k vytouženému titulu v nejvyšší soutěži, na který čekala jedenapadesát let a vedení klubu mělo zlatou ruku i při uzávěrce přestupů. Na poslední chvíli získalo reprezentačního obránce Jakuba Krejčíka z Medveščaku Záhřeb hrajícího tehdy KHL. Chorvatský celek už byl bez šance na play-off i bez peněz a ruskou soutěž už jen dohrával, až v ní později v létě skončil. „Medveščaku sezona končí, zbývají čtyři nebo pět zápasů. Nechtěl jsem končit ročník takto brzo. Začal jsem s agentem zvažovat možnosti a Kometa mi přišla z nabídek nejlepší. Má silné mužstvo a věřím, že může dojít daleko," říkal po přestupu. A přání se mu naplnilo do puntíku.

Krejčík si sezonu v Brně mimořádně prodloužil. V play-off se stal jedním z pilířů obrany Komety, když nasbíral třináct bodů ve čtrnácti duelech a notnou měrou přispěl k vytouženému titulu.

Marek Čiliak v Kometě chytil druhý dech.Marek Čiliak v Kometě chytil druhý dech.Zdroj: Deník/Karel Sopr

NEJPŘEKVAPIVĚJŠÍ. V Brně se stal ikonou, ale zdálo se, že svá nejlepší léta má už definitivně za sebou. O to víc loňský lednový comeback brankáře Marka Čiliaka do Brna překvapil. V zádech měl zpackanou sezonu v Českých Budějovicích a ani

ve slovenském Popradu se mu nevedlo. „Zavolal mi Libor Zábranský a řekl: Marku pojď domů, ty sem patříš. A vlastně už jsem neměl co řešit a dohodli jsme se. Stačil jeden návrh, potom už jsem musel dojednat s Popradem, jak tu situace vyřešíme,“ líčil tehdy jedenatřicetiletý brankář.

Ve své osudové štaci zvolenský rodák procitl a ve zbytku základní části předváděl kvalitní výkony. V předkole play-off proti Liberci už to taková sláva nebyla, přesto Čiliak škarohlídy překvapil. V tomto ročníku jsou jeho výkony podobně jako celého týmu na houpačce, smůlu má ovšem na zranění i nemoci.

Zbyněk Michálek v Kometě ukončil kariéru.Zbyněk Michálek v Kometě ukončil kariéru.Zdroj: Deník/Attila Racek

NEJVHVĚZDNĚJŠÍ. Nestává se každý den, aby Kometu posílil hráč s víc než osmi sty starty v NHL. Před čtyřmi lety v lednu se tak stalo. Akvizicí Brna se stal tehdy šestatřicetiletý obránce Zbyněk Michálek, jenž sezonu před tím nastupoval za Spartu a první polovinu tehdejšího ročníku strávil doma v USA s rodinou.

V Brně na něm byla patrná přes deset měsíců trvající herní pauza i věk. Brněnskému týmu pomohl k postupu do semifinále, ale vzápětí se s Kometou rozloučil. A následně v tichosti ukončil taky hráčskou kariéru, jejíž zlatá léta prožil ve Phoenixu Coyotes. 

Dvaadvacetiletí mladící Daniel Krenželok (na snímku vlevo) a Šimon Stránský (vpravo) měli Kometu obohatit o drajv a energii. V Brně se mihnuli jen na chvíli.Dvaadvacetiletí mladící Daniel Krenželok (na snímku vlevo) a Šimon Stránský (vpravo) měli Kometu obohatit o drajv a energii. V Brně se mihnuli jen na chvíli.Zdroj: HC Kometa Brno/Jiří Grulich

NEJMENŠÍ UŽITEK. Na konci ledna 2020 odnesla dlouholetá opora Komety Jan Hruška přetlak v útočných řadách. Klub ho vytrejdoval do Vítkovic, opačným směrem putoval talentovaný dvaadvacetiletý útočník Šimon Stránský a stejně starý obránce Daniel Krenželok. Jenže oba novicové v Kometě zapadli. Stránský ve třinácti partiích zapsal jen čtyři body, Krenželok naskočil pouze do čtyř utkání, v nichž nebodoval. Po sezoně oba z Brna zmizeli, Stránský se vydal zkusit štěstí do finského Jukuritu, Krenželok do prvoligové Jihlavy.