Předchozí
1 z 4
Další

Hokejisté Komety (v modrobílém dresu) ve čtvrtém duelu čtvrtfinálové série proti Vítkovicím.Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

KOMETA UMÍ PŘEKVAPIT. Několik tváří v úvodních čtyřech zápasech předvedli hokejisté Komety. I když jim první a třetí zápas nevyšel, ve druhém a čtvrtém našli cestu k výhře odlišným způsobem.

Zatímco k sobotní výhře 3:0 ve druhém utkání dokráčeli díky pečlivému bránění nebezpečného prostoru před svým brankářem Dominikem Furchem od začátku do konce, ve čtvrté partii naklonili utkání na svou stranu především v sérii dosud nevídanou aktivitou. Brňané na Vítkovice v první třetině vlétli, na střely vyhráli úvodní dvacetiminutovku 9:5.

Ostravané často byli jen diváky povedených a hlavně nebezpečných brněnských akcí, přičemž právě v první půlce duelu Kometa určila jeho ráz. „Kluci se dobře vyspali a nechali na ledě všechno. Byl to od nás úplně jiný zápas než v úterý,“ uvědomoval si brněnský trenér Patrik Martinec.

Hokejisté Komety (v modrobílém dresu) ve čtvrtém duelu čtvrtfinálové série proti Vítkovicím.Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

UBRÁNĚNÁ ESA. Oběma celkům se daří eliminovat největší hvězdy soupeře. O něco lépe ale Kometě. Kapitán Vítkovic Dominik Lakatoš? Nula bodů. Peter Krieger? Nula. Peter Mueller? Tři body ve čtyřech duelech, z toho ale dva hned v první partii. Na druhé straně drží Vítkovice na uzdě Kristiána Pospíšila, jenž nasbíral jen bod, Petr Holík má dva stejně jako Jakub Flek.

Vítkovicím tak pomáhají bodové příspěvky Jakuba Kotaly nebo Marka Kaluse, Kometě zase probuzený střelec Luboš Horký a nečekaná opora z první ligy Zdeněk Okál.

Hokejisté Komety (v modrobílém dresu) ve čtvrtém duelu čtvrtfinálové série proti Vítkovicím.Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

NULOVÉ PŘESILOVKY. Zatímco v základní části patřily oba celky v početních převahách k nejlepším v extralize, ve čtvrtfinálové sérii dosud padl z přesilovky jediný gól.

Horký ve čtvrté partii vstřelil při hře pět na čtyři nakonec vítězný gól. Vítkovice nezužitkovaly jedinou početní převahu a to ani dvouminutovou přesilovku pět na tři ve čtvrtém klání. „Vítkovice dobře brání, mají kvalitní hráče na oslabení. Stejně i my, což jsme ukázali i při té přesilovce Vítkovic pět na tři. Je to o detailech,“ poznamenal Ďaloga.

Zatím se čtvrtfinále neláme při hře speciálních formací, jak tomu bylo například v sérii předkola mezi Kometou a Mladou Boleslaví, ale při rovnovážném počtu hráčů na ledě.

Kometa Brno vs VitkoviceKometa Brno vs VitkoviceZdroj: Deník/Sabir Agalarov

SÍLA VÍTKOVIC. Ostravané v úvodních čtyřech duelech ukázali, proč zakončili základní část extraligy na druhém místě tabulky.

Ve všech partiích vyjma první půlky čtvrtého zápasu měli herně navrch a Kometu mnohokrát dokázali zatlačit.

Proto také zůstávají mírným favoritem zbytku série, která ale může klidně skončit úspěchem Brna.