Předchozí
1 z 3
Další

Dominik Furch (na snímku vlevo) patří mezi nejkvalitnější brankáře extraligy, ani on ale neprožívá šťastné období.Dominik Furch (na snímku vlevo) patří mezi nejkvalitnější brankáře extraligy, ani on ale neprožívá šťastné období.Zdroj: ČTK

BRANKÁŘI. Po skvostném startu, kdy statisticky patřili mezi nejlepší gólmany extraligy, stagnují i výkony brněnských brankářů Dominika Furcha s Markem Čiliakem.

Jistě, za druhou nejprostupnější obranou v extralize mají přetěžký úkol, ale i na nich je patrná nepohoda. Čiliak navíc bojoval minulý týden s nepříjemným onemocněním, které se mu povedlo zažehnat. I proto se spekulovalo o příchodu gólmana Matěje Machovského, jenž předčasně skončil ve Finsku. „Máme dva výborné brankáře, oba chytají velmi dobře. Doufáme, že už oba zůstanou zdraví, brankoviště proto neřešíme,“ odmítl spekulace o příchodu dalšího gólmana trenér Komety Patrik Martinec.

Dá se očekávat, že ve zbytku základní části budou oba dostávat podobný prostor v bráně, dokud se jeden z nich nedostane zpátky do formy.

Hokejisté Komety (v bílém) hostili Vítkovice.Michalu Gulašimu se v této sezoně nedaří, v nedělní partii proti Vítkovicím se navíc zranil. Zdroj: HC Kometa Brno/Vít Golda

OBRANA. Velké téma této sezony. Ačkoliv se před startem ročníku zdálo, že právě defenziva bude největší zbraní Komety, opak je pravdou.

Přísnější měřítko snese prakticky pouze první obranná dvojice Tomáš Kundrátek a Radek Kučeřík, i když Kundrátka brzdí zranění.

Zklamáním je zatím angažmá reprezentačního beka Jana Ščotky nebo další akvizice Marka Hrbase, nevede se ani brněnským stálicím Rhettu Hollandovi a Michalu Gulašimu, který je s dvaceti zápornými body ve statistice plus minus společně s mladoboleslavským Alexem Lintuniemim nejhorší v soutěži.

Nejenže zadáci kupí chyby, navíc ani příliš nepomáhají ofenzivě. Brněnští obránci dosud vstřelili jen šest branek, což je nejmenší gólový příspěvek od zadáků ze všech extraligových celků. „Každý hráč současnou situaci prožívá jinak. Nikomu ale není jedno. Je na nás, aby šli hráči do dalšího zápasu s čistou hlavou,“ uvedl Martinec.

Hokejisté i fanoušci Komety se v pátek vydali do Bratislavy na speciální utkání pod širým nebem proti Třinci.Petr Holík patří navzdory týmové krizi stále k nejproduktivnějším hráčům extraligy. Zdroj: HC Kometa Brno/Vít Golda

ÚTOK. Koloritem se v posledních týdnech stalo obměňování složení formací.

Pravidelně boduje pouze elitní lajna v čele s Holíkem a nejlepším střelcem týmu Lubošem Horkým, s nimiž v posledních zápasech nastupovala i produktivní novoroční akvizice týmu Kristián Pospíšil, která zaznamenala v šesti duelech šest bodů.

Další zamýšlené opory jsou v nepohodě. Adama Zbořila trápí zdravotní trable, aktuálně je nemocný, Radek Koblížek zaznamenal v posledních patnácti duelech tři body a trenéři jej staví až do čtvrté formace a vynechávají z přesilovek.

Sestavou se propadl i finský centr Kim Strömberg, jenž po nadějném startu nasbíral v posledních pětadvaceti partiích jen čtyři body.

Do konce přestupního období v extralize zbývají dva týdny a Brno zatím v lednu angažovala kromě Pospíšila zkušeného forvarda Jiřího Ondráčka z prvoligového Zlína. Ten se ale hned při debutu v neděli zranil.

Na další změny má vedení klubu už jen dva týdny, po nichž se uzavře přestupový trh. „O žádných přestupech nevím. Každý hráč musí začít u sebe a my trenéři zařídit, aby kluci měli čistou hlavu. Čeká nás zápas na Spartě, což je pro nás dobré, nemáme co ztratit,“ vyhlížel Martinec páteční duel v O2 aréně.