„Byla dvacet centimetrů dlouhá a hluboká až po beton. Nepochyboval jsem ale, že se utkání dohraje, jen bylo potřeba počkat, až to zamrzne. Jsou vyměněné mantinely, proto se to teď asi děje v celé lize,“ narážel kapitán Martin Zaťovič na skutečnost, že v posledních dvou týdnech řešili podobný problém s ledem v Olomouci, Pardubicích a Třebíči.

Na led se sice o něco později vrátily Vítkovice, ale po pauze brzy překlopily utkání na svou stranu. Od dvacáté vteřiny sice po trefě Zdeňka Okála prohrávaly, ovšem zaskočit se nenechaly. Ještě před pauzou srovnal Patrik Koch a po přestávce už v sedmnácté minutě překlopil utkání na stranu Vítkovic Petr Fridrich.

„Všechno kromě prvního střídání bylo špatně. Těšili jsme se na domácí zápas a pak se stal problém s ledem. Někteří hráči to snáší lépe, jiní hůř, obdivuji lidi, že tu zůstali. V zápase jsme vůbec nebyli, což nijak nesnižuje výborný výkon Vítkovic,“ uvedl trenér Komety Patrik Martinec.

Jeho svěřenci si ve druhé části vytvořili několik vyložených příležitostí, ale brankáře Vítkovic Aleše Stezku už nepřekonali. Třeba na Okála zívala odkrytá brána, ovšem mezi tři tyče puk neposlal.

Kometa si nepomohla ani v přesilových hrách, které Vítkovice podobně jako v předcházejících partiích dokázaly ubránit. „Všichni znají všechny. Každý tým je hodinu dvě na videu. Musíme to vymyslet tak, abychom se prosadili,“ burcoval Zaťovič.

Ve třetí části vstřelil uklidňující třetí gól Vítkovic Lukáš Krenželok, který zaskočil brněnského gólmana Dominika Furcha střelou od mantinelu. Poté už si Kometa vytvořila jedinou vyloženou šanci, ve které Luboš Horký zblízka pálil mimo bránu.

Pojistku na výhře Vítkovic přidal v předposlední minutě do prázdné brány Marek Kalus. „Byl to vyrovnaný zápas jako oba předchozí. Zase rozhodovaly maličkosti, které se přiklonily na naši stranu,“ povídal trenér Vítkovic Miloš Holaň.

I přes výhru musí řešit komplikace. Po střetu s Tomášem Kundrátkem totiž ve třetí třetině utkání předčasně skončilo pro americkou oporu Vítkovic Petera Kriegera. Do zápasu vůbec nenastoupilo jiné ostravské eso Roberts Bukarts. „Je play-off, nic bližšího neřeknu,“ mlžil Holaň.

Čtvrtý duel série je na programu ve středu od sedmi hodin večer znovu v Brně.

Kometa Brno - Vítkovice 1:4
Třetiny: 1:2, 0:0, 0:2.
Branky a nahrávky: 1. Okál (Kundrátek) – 10. Koch (Gewiese, Lindberg), 17. Fridrich (Lednický, Gewiese), 45. L. Krenželok (Koch, J. Stehlík), 59. Kalus (Kotala).
Rozhodčí: Mrkva, Hradil – Šimánek, Hynek.
Vyloučení: 2:4.
Vyšší tresty: 0:0.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 24:22.
Diváci: 7700 (vyprodáno).
Kometa Brno: Furch – Ďaloga, Kundrátek (A), Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka, Gulaši (A) – Okál, Holík, Horký – Flek, Kollár, Pospíšil – Zbořil, Strömberg, Koblížek – Vincour, F. Dvořák, Zaťovič (C).
Vítkovice: Stezka – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Jarůšek, Krieger, Mueller (A) – L. Krenželok (A), Dej, Lakatoš (C) – Kotala, Lindberg, Kalus – Fridrich, Chlán, Lednický.