Brňané hodili páteční porážku 2:3 od Sparty za hlavu a v Pardubicích po brankách Pospíšila s Marcinkem vedli 2:0. „Začátek nebyl podle našich představ, Kometa odskočila na dva góly," mrzelo pardubického asistenta trenéra Aleše Krátošku.

Ve druhé dvacetiminutovce se Dynamu podařilo Patrikem Poulíčkem nejprve snížit a následně i vyrovnat, když využil přesilovou hru Lukáš Sedlák.

V úvodu třetí třetiny vrátil vedení Kometě svou druhou trefou Marcinko, ale o tři minuty později už bylo opět srovnáno. Pardubický Jan Mandát poslal utkání do prodloužení. „Myslím si, že jsme byli lepší než v první třetině, ale Kometa nám dala třetí gól. Horko těžko jsme zase srovnali," přiznal Krátoška.

Hokejisté brněnské Komety (v modrobílých dresech) v prvním utkání nového roku prohráli na domácím ledě se Spartou 2:3.
Těžký život bez Furcha. Lukeš proti Spartě střídal a křehká Kometa padla

Přestože rozhodující dějství nezačalo pro Brno ideálně, když Marcinko po devatenácti vteřinách zamířil za podražení na trestnou lavici, Pospíšil ve čtvrté minutě vstřelil vítěznou branku a rozhodl o vítězství Komety 4:3. „Krásná atmosféra, byl to hezký zápas. Výborný výkon gólmana podpořený celým týmem a našli jsme cestu k vítězství. Jsem moc rád, kluci tvrdě pracovali a byli za to odměněni," uzavřel brněnský lodivod.

Kometě patří v neúplné tabulce s pětačtyřiceti body osmá příčka. V dalším utkání se Brňané předvedou před vlastními fanoušky ve středu od šesti hodin večer, kdy se střetnou opět s Pardubicemi.

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 3:4 pp. (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Poulíček (T. Dvořák, Čerešňák), 33. Sedlák (Radil), 49. Mandát (Cienciala, T. Dvořák) – 5. Pospíšil (Marcinko), 13. Marcinko (Ščotka, Pospíšil), 46. Marcinko (Ščotka), 64. Pospíšil (Osburn).
Rozhodčí: Kika, Šindel – Lhotský, Thuma.
Vyloučení: 2:5.