Předchozí
1 z 4
Další

Hokejisté Komety Brno si ve čtvrtek odpoledne poprvé zatrénovali na Tehelném poli v Bratislavě.Hokejisté Komety Brno si ve čtvrtek odpoledne poprvé zatrénovali na Tehelném poli v Bratislavě.Zdroj: HC Kometa Brno/Jiří Grulich

BITVA ŠAMPIONŮ. Kometa se sice od listopadu vinou vleklé krize proletěla tabulkou extraligy na místa nebezpečně blízko suterénu, přesto stále patří mezi nejsledovanější kluby české nejvyšší soutěže.

Třinec po bídném startu zabral a v posledních týdnech patří mezi nejlepší týmy soutěže, když prohrál jediný z posledních deseti duelů. Oceláři se vrací v tabulce na místa, kam vítězové posledních třech titulů léta patří.

V Bratislavě se střetnou poslední dva extraligoví mistři, od roku 2017 se z triumfu radovaly jen tyto dva celky.

Hokejisté Komety Brno si ve čtvrtek odpoledne poprvé zatrénovali na Tehelném poli v Bratislavě.Hokejisté Komety Brno si ve čtvrtek odpoledne poprvé zatrénovali na Tehelném poli v Bratislavě.Zdroj: HC Kometa Brno/Jiří Grulich

STRAŠÁK DÉŠŤ. Sterilní prostředí hokejových arén vystřídá nevyzpytatelné počasí. Hokejisté Komety se v minulosti v zápasech pod otevřeným nebem museli popasovat s chumelenicí na plochodrážním stadionu v Pardubicích nebo mrazem v Brně za Lužánkami.

Při abnormálně teplém letošním lednu podobné podmínky nehrozí, strašákem je déšť. „Počasí je nevyzpytatelné, proto musíme být připravení na všechny alternativy. Chlazení ledové plochy dokáže zabezpečit vhodné podmínky až do teploty plus patnáct stupňů. Opravdu problematický by mohl být jen vydaný déšť nebo teplý vítr,“ upozornil člen organizačního výboru akce Radovan Struhár.

Podle předpovědi je šance na déšť ve večerních hodinách v Bratislavě zhruba padesátiprocentní. Jak počasí zasáhne do svátečního klání?

Start Marka Ďalogy (na snímku v modrobílém dresu s číslem 8) v Bratislavě je ohrožený.Marek Ďaloga (na snímku v modrobílém dresu s číslem 8) je sice jednou z tváří utkání, v Bratislavě si ale nezahraje.Zdroj: ČTK

BRATŘI DOMA. Duel české extraligy bude zajímavý i pro slovenské hokejové fanoušky. Na kluzišti na Tehelném poli se totiž bude prohánět početná skvadra slovenských reprezentantů.

Na soupisce Třince figuruje osm slovenských hokejistů včetně reprezentantů, jako jsou Marko Daňo, Martin Marinčin nebo Miloš Roman. „Přijde se na mě podívat rodina. Pro ně to bude něco nového, mám radost, že to budou moct zažít. A doufám, že si zápas všichni užijeme,“ prohlásil pro třinecký klubový web Roman.

Kometa má na soupisce čtyři Slováky. Marek Čiliak s Marka Ďalogou do zápasu zřejmě kvůli zranění nenastoupí. Jistě si ve speciálním duelu v dresu Komety zahrají slovenští reprezentanti Andrej Kollár a Kristián Pospíšil. „Přijde spousta kamarádů, je to, jako když hraju doma. Hned jak jsem přišel, užíval jsem si to. Prostředí je pro nás všechny nové, ale užíváme si to,“ zmínil Pospíšil.

Pohled na fanoušky při utkání Komety pod otevřeným nebem za Lužánkami.Pohled na fanoušky při utkání Komety pod otevřeným nebem za Lužánkami.Zdroj: Deník/Attila Racek

FANOUŠCI. Speciální bude utkání také pro fanoušky. Navzdory vleklé krizi a bojkotu v poslední domácí partii proti Pardubicím vyrazí do Bratislavy brněnští fanoušci s největším choreem ve své historii. „Vzhledem k tomu, kolik jsme z naší strany věnovali přípravě času a úsilí, chybět nebudeme. A ač si to hráči v aktuální situaci nezaslouží, tak především za náš klub a naše město!,“ vyjádřil se na facebookových stránkách spolek Modrobílí.

Část příznivců pojede do Bratislavy z Brna speciálním vlakem Kometa Expressem. Hráči se vydali do dějiště utkání už ve čtvrtek.

Největší klubový výjezd v historii čeká také fanoušky Ocelářů, permanentkáři mají vstup zdarma vzhledem k tomu, že Třinec bude domácím týmem a kvůli události se vzdal výhody své Werk arény.