„Hodnocení zápasu má dvě roviny. Sice jsme vyhráli, ale za stavu 3:1 jsme měli šance zlomit zápas na svoji stranu ještě dřív. Soupeř se dostal do utkání vlastní zarputilostí a v závěru jsme byli štastnější,“ uvedl do kamery O2 TV Sport asistent trenéra Komety Jan Zachrla.

Zatímco v úterní partii ve Zlíně, kterou Brno vyhrálo 3:0, hrály prim obrany, ve čtvrtek měly hlavní slovo útoky. A na rozdíl od úterního klání se prosazovali i domácí, kteří Vejmelkovi ukončili dlouhou sérii bez obdržené branky. Na konci první třetiny se o to postaral Jakub Šlahař.

Fotbalisté Zbrojovky Brno (v červeném) se v semifinále Tipsport Malta Cupu utkali s WSG Swarowski Tirol.
Zbrojovka semifinále na Maltě prohrála, rakouský Tirol rozhodl po přestávce

Čtyřiadvacetiletý brankář lovil puk ze sítě poprvé od 28. prosince a po 215 minutách hry. K překonání rekordu Vladimíra Hudáčka v neprůstřelnosti, který vytvořil maximum právě v dresu v Zlína, mu chybělo osmačtyřicet minut. „Karel byl nerad, když se v šatně mluvilo o té sérii. Každá však musí jednou skončit. Pořád ale chytal výborně, měl hromadu zákroků,“ vysekl poklonu útočník Komety Tomáš Šoustal, jenž se o výhru Brna přičinil jednou trefou.

Domácí dokázali třikrát smazat náskok Komety, v 55. minutě jim ale zlomila vaz minela brankáře Libora Kašíka. Zlínské jedničce za stavu 4:4 proklouzlo lehké nahození, puku se chopil americký snajpr Komety Peter Mueller a vstřelil jednu ze svých nejjednodušších branek sezony. „Nemá cenu se v tom dál vrtat. Na světě se staly ještě úplně jiné průšvihy,“ pravil smířlivě kouč Zlína Robert Svoboda.
Kometa díky páté výhře z posledních šesti zápasů poskočila na osmé místo tabulky o skóre před Pardubice. Další duel čeká Brno v neděli doma proti Plzni.

Zlín - Kometa Brno 4:5
Třetiny: 1:1, 1:2, 2:2. Branky a nahrávky: 20. Šlahař (Okál, Honejsek), 34. Okál (Honejsek), 45. Okál (Šlahař, Gazda), 49. Köhler (Ferenc, Dufek) – 11. Zaťovič, 22. Klepiš (Mueller), 28. Vincour (Klepiš, Freibergs), 47. Šoustal (Gulaši, Vejmelka), 55. Mueller (Zaťovič).
Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Rožánek.
Vyloučení: 3:2.
Vyšší tresty: 0:0.