„Za výhru jsme rádi, ale mrzí nás, že nebyla tříbodová. Měli jsme na začátku šance odskočit, ovšem to se nám nepovedlo a pak už to byl boj,“ poznamenal brněnský trenér Jiří Kalous.

Jeho svěřenci se proti celku z chvostu tabulky v tomto ročníku trápí.  První vzájemný duel vyhráli 3:2 po prodloužení, druhý prohráli ve Zlíně 3:5 a ani tentokrát nezískali plný počet a jsou jediní z extraligy, jimž se to v tomto ročníku dosud nepovedlo. „Dva body jsou málo. Zlín se sice pomalu zvedá, ale my jsme nehráli úplně nejlíp, těžko říct, čím to bylo,“ přemítal brankář Komety Jakub Sedláček, jeden ze strůjců vítězství.

Zlínský rodák slavil v Brně už pátou výhru z šesti duelů. „Cítíme v šatně, že jsme se zvedli, určitě se bude pracovat líp než v minulé reprezentační pauze. Jsem strašně vděčný, že mě trenéři nevystřídali po dvou výhrách jako třeba ve Spartě,“ pronesl Sedláček.

Hokejová legenda Komety Brno Jaromír Meixner.
Nenapadlo by mě to. Snad mě v Praze poznají, říká nový člen Síně slávy Meixner

Kometě vyšel vstup do utkání, ale hosty držela jejich dlouholetá brankářská jednička Libor Kašík. Překonat jej dokázal až v šestnácté minutě nejlepší střelec Komety Peter Mueller přesnou střelou k tyči. Zlín od druhé třetiny vyrovnal hru a navíc mu pomohlo i štěstí. Zaťovič pálil pálil pouze do břevna a zkraje třetí části nastřelil tyč Marek Ďaloga. Hostům se povedlo srovnat v přesilové hře po spolupráci dvou bývalých brněnských hráčů. Alexandre Mallet přihrál ve 46. minutě Ondřeji Němcovi, jenž po přesné střele k tyči slavil svůj první gól v sezoně. „Pak mohl vyhrát kdokoliv. I my mohli vyhrát za tři body. Škoda, že prodloužení bylo tak krátké,“ pravil trenér hostí Luboš Jenáček. V 61. minutě vzal svým bývalým spoluhráčům naději na výhru Adam Zbořil po přihrávce Luboše Horkého. „Pro nás jde o velmi důležité vítězství, byť bylo upracované,“ prohlásil Kalous. Kometa tak vstupuje do druhé reprezentační pauzy sezony na šesté pozici tabulky. Další zápas sehraje v úterý 21. prosince na ledě souseda tabulky Mladé Boleslavi, hned o den později se představí na domácím ledě proti Pardubicím.

Kometa Brno - Zlín 2:1 pp.
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 – 1:0.
Branky a nahrávky: 16. P. Mueller (Zaťovič, Gulaši), 61. A. Zbořil (Ďaloga) – 46. O. Němec (Mallet, Suhrada).
Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Lederer, Kis.
Vyloučení: 2:1.
Vyšší tresty: 0:0.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 34:15.
Diváci: 1000.
Kometa Brno: J. Sedláček – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), Roth, Fajmon – Zaťovič (C), Krištof, P. Mueller (A) – P. Kratochvíl, A. Zbořil, L. Horký – Ostřížek, Rákos, Vincour – Meluzín, Dočekal, Magee.
Zlín: Kašík – Mamčics, Gazda, Suhrada, O. Němec (A), Žižka, Ferenc, M. Novotný – Mallet, Honejsek, Okál – Kubiš (C), P. Sedláček (A), O. Flynn – Zabusovs, Hejcman, Michasjonok – Vopelka, R. Veselý, Fryšara.