Ještě větším překvapením je prodloužení smlouvy Tomáši Vincourovi, jemuž se uplynulá sezona nezdařila a klub se s ním už v lednu snažil rozloučit. „S Alexem a Martinem jsou to kluci, kteří mají ke Kometě vztah a něco tady už prožili. Zároveň takové typy bojovníků a silových hokejistů potřebujete mít v mužstvu. Fyzická hra je součástí hokeje, i v této činnosti musíme být konkurenceschopní,“ vysvětlil nový trenér brněnského celku Jiří Kalous pro klubový web.

Kometu naopak opouští ofenzivní obránce Petr Zámorský i druhý centr Jakub Klepiš, který míří do Liberce. Klub se rozloučil také se spolehlivým defenzivním forvardem Dávidem Bondrou a v Kometě skončil rovněž útočník Jakub Valský. Všichni už chybí na aktuálně zveřejněné soupisce pro příští ročník.

Kdo jsou (staro)nové tváře v klubu?

MAREK ĎALOGA. Nejzvučnější akvizice Komety, která patrně zamíří do první obrany, kterou opustili Filip Král a Zámorský.

Dvaatřicetiletý slovenský reprezentační zadák strávil uplynulý ročník v Pardubicích, přičemž se spekulovalo o jeho neshodách s trenérem východočeského celku Richardem Králem. „Je to interní záležitost týmu. Něco se tam událo, my jsme se nějak rozhodli,“ uvedl Král.

Mezi Ďalogovy přednosti patří výborné bruslení a tah na bránu, přičemž se nebojí soubojů u mantinelu. Otazník vzbuzuje, proč za posledních sedm sezon vystřídal deset klubů.

MARTIN DOČEKAL. Srdnatý pořízek jako stvořený pro černou práci u brankoviště a v defenzivě se vrací domů. V Kometě se třicetiletý forvard řadí mezi pamětníky, vždyť brněnský dres oblékal přes sedm sezon a s týmem vybojoval čtyři medaile včetně dvou zlatých.

Po odchodu z Komety pendloval v posledních dvou sezonách napříč republikou. Postupně oblékl dresy Sparty, na chvíli znovu Komety, poté Vítkovic a naposledy Plzně. V Brně určitě touží po stabilní budoucnosti. Uplatnění patrně nalezne v oslabeních.

ALEXANDRE MALLET. Specialista na góly v oslabení si z Komety na dva roky odskočil do Vítkovic, kde ještě v březnu bojoval právě proti Brnu. Frankofónní Kanaďan je patřičně důrazný, ale umí sbírat i body. V uplynulém ročníku byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem ostravského celku. V Brně bude po odchodu Bondry dobrou posilou do početní nevýhody, Mallet je navíc taky specialista na nájezdy. „Vždy se mi dařily, jdou mi už od patnácti. Umím několik variant, ale používám jednu klasickou, která často funguje,“ řekl Mallet.

RADOVAN PAVLÍK. Talentovaný útočník měl v rodném Hradci Králové vynikající začátky v extralize a už ve dvaceti nakoukl do reprezentace dospělých.

Poté se ovšem vývoj nyní třiadvacetiletého forvarda zastavil a v uplynulém ročníku se dokonce několikrát ani nevešel do sestavy Hradce Králové.

Proto taky putoval na hostování do Liberce, kde trochu pookřál. Pořád to ovšem z jeho strany nebylo úplně ono, a tak mu nezbývá než doufat v lepší zítřky v Brně.