Práci jim ale budou chtít znesnadnit namlsaní Lvi, kteří se v minulém kole právě na úkor Komety vyhoupli do čela prvoligové tabulky a vedou před Brnem o jediný bod.

Ve šlágru 17. kola Ústí nad Labem přivítá brněnské hokejisty, kteří ztratili výsadní pozici v lize nešťastným zápasem s Kadaní. Ta si ve středu odvezla z jihu Moravy cenné vítězství 6:5 po prodloužení.

„Takové zápasy občas přijdou. Předtím jsme pětkrát vyhráli. Navíc pět gólů jsme si dali téměř sami. Možná je dobře, že hráči spadli na zem,“ bere brněnský kouč Vladimír Kýhos minulé zaváhání s nadhledem.

„Doufám, že v Ústí se zase vrátíme k naší poctivé hře. Očekávám hokejovější zápas než ten v září, kdy se sezona teprve rozjížděla,“ vzpomíná Kýhos na zatím jediný letošní duel obou týmů, v němž se nakonec radovalo Ústí a vyhrálo 3:2 po prodloužení.

Lvi po rozpačitém úvodu sezony začali v lize řádit a zvítězili už devětkrát za sebou. Tým kouče Miloslava Hořavy je nabitý osobnostmi, stačí jmenovat gólmana Dušana Salfického nebo olympijského vítěze Jana Čalouna. Narazí proti modrobílým?

Kýhosova parta v týdnu přivítala v kabině dvě nové posily, brněnského srdcaře Aleše Křetinského a slovenského reprezentanta do dvaceti let Ivana Roháče. Zatímco mladý Slovák si svůj debut v modrobílém dresu odbyl už v pondělí, obránce Křetinského čeká premiéra teprve v Ústí. „Naskočí místo Protivného,“ potvrzuje Kýhos. Do sestavy se po marodění vrací útočník František Bakrlík, téměř fit už je také Ivan Padělek.

„Jenže Ivan byl mimo hru delší dobu. Ztratil hodně fyzických sil. Myslím, že by zápas ještě nevydržel. Teď má individuální tréninkový plán,“ popisuje Kýhos stav Padělka, kterého sužoval záhadný virus. Brněnský kouč stále nemůže počítat s Polodnou, kterého trápí vazy v koleni. Kýhos věří, že jeho hráči nedovolí podobnou kanonádu jako s Kadaní „Ale výsledek 6:5 pro nás bych bral. I když třeba 2:1 by bylo určitě lepší,“ žertuje brněnský kouč.

Tomáš Klimt: V Ústí máme co napravovat

Poprvé od odchodu z klubu se představí na ledě ústecké arény. Tentokrát jako hráč hostů. Útočník hokejové Komety Brno Tomáš Klimt si ale neláme s reakcemi fanoušků. „Jak mě uvítají? Nechám se překvapit,“ usmívá se pětatřicetiletý útočník, který před příchodem do Brna odehrál na severu Čech tři sezony.

Jak vnímáte souboj s Ústím, ve kterém jste toho tolik odehrál?
Bude to pro mě určitě trošku jiný zápas. Ze začátku se asi budu cítit zvláštně, ale za chvilku to ze mě spadne. Na Ústí se těšíme. Po Kadani máme co napravovat.

Očekáváte podobný zápas jako doma v Brně, který jste nakonec ztratili v prodloužení?
Určitě bude trošku jiný, protože v Brně se hrálo na začátku sezony. Oba týmy jsou rozehranější, už je za námi šestnáct kol. Ale asi se bude opakovat takový bojovný taktický hokej.

Myslíte si, že vám může paradoxně pomoct prohra s Kadaní?
Žádná prohra týmu nepomůže. Oproti Kadani budeme hrát určitě zodpovědněji. Máme co napravovat Bude to těžký zápas a doufám, že jej zvládneme.

Takže se v sobotu večer vrátíte na první místo ligy?
Doufám, že určitě. Proto do Ústí jedeme.

Budete muset spoluhráčům v kabině něco utrousit, když vyhrajete?
Určitě něco bude, je to normální. Dělá se to vždycky, když se střetnete s týmem, ve kterém jste dřív působil. Nehledal bych v tom nic moc velkýho. (úsměv)