Liberec po úterní výhře ve Zlíně předskočil Kometu v tabulce. Jeho brankáři udrželi posedmé z jedenácti posledních pokusů čistý štít. „Hráči velmi dobře brání a oba brankáři podávají skvělé výkony. Po jedenácti zápasech bez porážky je každý tým hodně silný, ale my jedeme do Liberce s tím, že jeho sérii zlomíme," vyzval asistent brněnského trenéra Petr Haken na dálku své svěřence.

Srovnání týmůNejproduktivnější hráč:
Brno: Martin Erat
29 bodů (9+20)
Liberec: Petr Jelínek
21 (9+12)
Úspěšnost brankářů:
Brno: Karel Vejmelka
91,86 %
Liberec: Roman Will 96,2%
Radegast Index:
Brno: Michal Gulaši 129
Liberec: Lukáš Dernes 88

Kometa v utkání s Bílými tygry chce zlomit i svou nepříznivou sérii. Po reprezentační pauze prohrála tři z pěti utkání a z prvního místa v tabulce klesla na třetí. „Dáváme málo gólů. Nejdou nám navíc přesilovky, ve kterých jsme vždy dobře načali duel a připravili si lehčí pozici. Naopak první gól dávají soupeři, kteří se pak zatáhnou do obrany a my máme problém s prosazením," naznačil Haken, co Kometu brzdí od dalších výher.

K prolomení vítězné liberecké vlny a nevýrazných brněnských výsledků může Kometě pomoct také nová posila v útočných řadách, jíž se stal slovenský forvard Michel Miklík. „Jde částečně i o reakci na některá zranění hráčů. Náš cíl je mít široký a kvalitní kádr, což je další z důvodů, proč Michel přišel. Věřím, že zapadne do kolektivu a ještě víc zatraktivní naši hru," uvedl majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

Miklík na začátku sezony hrál za Košice. V osmi utkáních nasbíral deset bodů za čtyři góly a šest přihrávek. V Brně podepsal smlouvu do konce sezony a v kabině se zařadil k pěti dalším krajanům. „Budu rád, když se mi bude bodově dařit, ale důležité je vyhrávat zápasy, ne moje individuální statistiky," řekl útočník, jenž se o příchodu radil s Marcelem Haščákem, s nímž hrál v ruském Chabarovsku a společně získali stříbro na mistrovství světa v roce 2012.

Kometa v domácím utkání s Třincem přišla o útočníka Martina Erata. Právě na jeho místo v první lajně vedle Marka Kvapila a Martina Nečase se Miklík už v Liberci pravděpodobně postaví. S Haščákem se na ledě potká nejdřív v neděli. „Měl dva dny na to, aby se zadaptoval. Věřím, že uvidíme kvalitní posilu, která nám pomůže zlepšit zakončení," dodal Haken.

ADAM HAVEL