Zkušený zadák strávil v Kometě čtyři a půl sezony. „Po tréninku jsme řešili s Ondrou Němcem jeho možnosti působení v návaznosti na jeho další kariéru. Nakonec jsme se oba shodli na předčasném ukončení smlouvy s tím, že to považujeme za nejférovější řešení pro Kometu. Vážím si jeho přístupu a korektnosti," uvedl pro klubový web šéf Komety Libor Zábranský.

Němec patřil mezi základní opory brněnského týmu a dovedl ho ke dvěma vytouženým mistrovským titulům v extralize v letech 2017 a 2018. Jenže v tomto ročníku zůstal zkušený obránce daleko za očekáváním, v některých zápasech figuroval pouze mezi zdravými náhradníky. „Odvedl u nás spoustu skvělé práce. Za to vše mu patří velký dík," podotkl Zábranský.

Ondřej Němec byl léta oporou brněnské Komety.
Zlatý chlapec se loučí. Ondřej Němec po nevydařených výkonech v Kometě končí

O odchodu Němce z Komety se spekulovalo už minulý týden. Po vítězném zápase s pražskou Spartou 4:3 v prodloužení, který se odehrál dvanáctého ledna, přestal s týmem na čas trénovat. Údajně se měl přesunout právě k Pražanům.

Naopak někteří Němcovi nyní už bývalí spoluhráči podepsali v sobotu v Brně nové víceleté smlouvy. Na čtyři roky si Kometa pojistila útočníka elitní formace Petra Holíka, jenž v této sezoně zaznamenal osmadvacet bodů za šest branek a dvaadvacet asistencí.

Hokejová Kometa Brno (v bílých dresech) uspěla na ledě Liberce 3:2 po samostatných nájezdech. Foto: Jiří Pinc/HC Kometa Brno
Uragán míří do finiše. Kometa už stačila vyzkoušet dva týmy

„Zůstat v Kometě pro mě byla priorita hned z několika důvodů, takže jsem strašně rád, že jsme se domluvili. Znamená to pro mě opravdu hodně a věřím tomu, že půjde o povedené sezony," řekl Holík.

Obránce Michal Gulaši dostal smlouvu na tři roky a třiadvacetiletý forvard Filip Dvořák na dva. „Už jen formality zbývají k podpisu víceleté smlouvy s Tomášem Šoustalem a Honzou Mlčákem,“ přiblížil jednání Zábranský.