„Už v podstatě hráli o všechno. Mají vysoké hráče, hodně bruslili a my byli spíš v křeči,“ hodnotil brněnský brankář Marek Langhamer.

Ten přitom zažil povedený víkend. V sobotu si při výhře 2:1 po nájezdech proti Olomouci připsal osmatřicet úspěšných zákroků. Proti Boleslavi chytal neméně dobře a Kometu dlouho držel. „Výkony mě můžou těšit, ale k ničemu nejsou, pokud nevyhráváme. Musíme se zamyslet, otočit stránku a jít dál,“ líčil sklesle Langhamer.

Brněnský celek nezachytil začátek zápasu, nechal Mladou Boleslav hrát, a ta si vytvářela šance. „Dovolili jsme soupeři hodně věcí v našem obranném pásmu, tohle se nesmí stávat. Langhamer nás dlouho držel skvělými zákroky, až zázračnými,“ hořekoval brněnský útočník Bedřich Köhler.

Zatímco Langhamer dělal v bráně, co mohl, tak útočníci Komety se na druhé straně prosazovali složitě. Když už si vypracovali vyložené šance, tak je neproměnili. „Kluci vepředu se snažili. Viděl jsem, že týden je dlouhý, Možná nás dohnal zápas s Olomoucí, který došel až do nájezdů. Horko těžko jsme se dostávali do gólových příležitostí. Až v závěru nám pomohly přesilovky, ale bohužel se je nepodařilo zužitkovat,“ sdělil čtyřiadvacetiletý Langhamer.

Utkání chudé na branky rozhodla jen jedna. Ta bohužel padla do sítě Komety šest minut před koncem. „Puk mě trefil pod ruku, moc jsem ho neviděl a na naneštěstí se došoural za čáru,“ popsal rodák z Moravské Třebové klíčový okamžik zápasu.

Kometě proti Boleslavi scházel Američan Peter Mueller, kterého skolila angína. Ondřej Němec, jenž nehrál už proti Olomouci, je zraněný. „Mueller nám chyběl především na přesilovky, ve kterých je cítit a má dělovou ránu,“ řekl asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Mladá Boleslav v posledních vteřinách duelu stvrdila své první vítězství v nové sezoně gólem do prázdné branky.

Kometa 0 - Mladá Boleslav 2

Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2. Branky a nahrávky: 54. Pacovský (Dlapa, Kotvan), 60. Klepiš (Hanzlík). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. Střely na branku: 36:37. Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Špůr, Polák. Diváci: 7012.

Kometa:Langhamer – Mikyska, Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – Mallet, Holík, Zaťovič – Kašpar, Hruška, Plášek ml. – Horký, Nahodil, R. Zohorna – Köhler, Čermák, Dočekal.

Ml. Boleslav: Krošelj – Hanzlík, Bernad, Němeček, Pláněk, Dlapa, Kurka, Kotvan – Orsava, Žejdl, Klepiš – Pacovský, Skalický, Vondrka – Šťastný, Musil, Látal – Pabiška, Najman, Procházka.